Divadlo - Videa + CD + Audia

Vánoční koleda v podání RSC

8. října 2017 v 5:51 | Adele
Vida, vida. Dickensova Vánoční koleda bude letos pobývat v kině i na prknech divadla pod taktovkou Royal Shakespeare Company. Novou adaptaci vytvořil David Edgar a v hlavní roli Ebeneezera Scrooge se představí Phil Davis, kterého má většina seriálových fandů v povědomí díky jeho účinkování v první epizodě Sherlocka a díky Poldarkovi, kde hrál Juda Payntera, sludu kapitána Rosse Poldarka.

Tohle je jeden z nejlepších divadelních teaserů. Trvá jen 30 sekund, ale tajemná atmosféra kouzla vánočních svátků je v něm zachycena dokonale.Premiéra je naplánovaná na 27. listopadu 2017 a na repertoáru má vydržet do 4. února 2018.

Three Days in the Country - Upoutávky a rozhovory

29. června 2017 v 19:52 | Adele

Three Days in the Country jsem si zařadila do pomyslného žebříčku inscenací, které bych si přála vidět, ale u kterých je malá pravděpodobnost, že se mi poštěstí je zhlédnout. Jaká to škoda, že inscenace nebyla zařazena do programu National Theatre Live. Tady máte pár důvodů, proč mě to mrzí. Protože:
a) se jedná o ruské drama z dílny I. S. Turgeněva (původní název Turgeněvovy hry je Měsíc na venkově)
b) se odehrává v 19. století
c) se jedná o romantickou komedii
d) upravil ji Patrick Marber, na jehož jméno v poslední době znovu a znovu narážím (např. v souvislosti s inscenacemi Don Juan in Soho a Hedda Gabler)
e) v obsazení se objevili: John Simm a Mark Gatiss
f) Mark za svůj výkon obdržel cenu Laurence Oliviera v kategorii Herec ve vedlejší roli
g) mě nalákaly fotografie a videa - záběry z představení i rozhovory s herci a autorem adaptace (krásně se rozhovořili o této inscenaci)

Don Juan in Soho [2017] - Reakce diváků

20. dubna 2017 v 17:12 | Adele

Hodnocení na inscenaci Don Juan in Soho se sice různí, ale většina z nich je pozitivních a to mě těší. Divadelní kanál na youtube LSBO (Leicester Square Box Office) zveřejnil video, ve kterém štáb vyzpovídal diváky a podělil se tak o jejich názory a dojmy. Hned na úvod mi udělali radost tím, že kamera zabrala plakátovou výdobu divadla. Ve videu nechybí chvalozpěv na Davida (of course - "very good bad boy" :D) a pochvala Marberova zpracování Moliérovy klasiky.

Trailer k baletu Červené střevíčky [2017]

9. března 2017 v 7:31 | Adele

Úplně jsem zapomněla, že Matthew Bourne s New Adventures připravují balet The Red Shoes na motivy stejnojmenného filmu, který se inspiroval pohádkou Hanse Christiana Andersena. Filmovou verzi z roku 1948 jsem doposud neviděla, ale chystám se na ni. Doufám, že tentokrát jej nezasklím. :D

Na csfd.cz je k filmu napsaná krásná anotace, kterou doporučuji k přečtení:
Pro svůj desátý společný film nalezli Powell a Pressburger inspiraci ve stejnojmenné romantické pohádce Hanse Christiana Andersena o dívce podlehnuvší moci magických tanečních střevíčků, kterou rozpracovali do strhujícího příběhu o stravující vášni pro umění a kreativní proces. Talentované baletce Vicky (Moira Shearerová) se plní sen v podobě angažmá v ansámblu inspirativního a démonického impresária Lermontova (Anton Walbrook), neúprosně trvajícího na podřízení soukromí vyšším uměleckým cílům. Díky představení Červené střevíčky Vickyina kariéra strmě stoupá, ovšem v okamžiku, kdy se její přátelství s hudebním skladatelem Julianem (Marius Goring) změní v milostný vztah, je hvězda souboru postavena před osudovou volbu. Nejproslulejší titul v produkci The Archers průkopnickým způsobem spojuje dosud oddělená teritoria divadelního jeviště a filmu. Během novátorské patnáctiminutové baletní sekvence je divák z pohodlí sedačky vtažen do Vickyina vnitřního světa, v němž svádí souboj "pozemský" cit s oddaností k umění.

Hadley Fraser a Ramin Karimloo - Bring Him Home

24. února 2017 v 8:01 | Adele

To je taková doba, co jsem si naposledy pouštěla video s touhle dvojkou. :-)
Od začátku týdne trpím menší krizí ohledně poslechu hudbu. Když jsem si jeden nahrála něco nového do mp3, hned na druhý den jsem to zase vymazala a hledala něco nového. Tak jsem se vrátila ke klasice, která neomrzí: písně od Ramina, JOJíka, Sierry a Hadleyho. Řekla jsem si, že si pohledám "něco nového" a na youtube jsem narazila na toto video. Pobavilo mě a zároveň rozplakalo. To bude nejspíš ta nostalgie.
Celá atmosféra je úžasná. Diváci vášnivě aplaudují a vmžiku se zase ztiší, aby nerušeně poslouchaly zpěv Ramina a Hadleyho. Hlavně u Hadleyho jsem tajila dech ještě předtím, než začal zpívat sloku. Ono je to strašně vysoko a Hadley se lépe cítí v hlubších tóninách. Ale dal to, dal to. :-) Navíc vidět best buddies na jevišti je pohlazení pro duši, stejně jako slyšet árii Jeana Valjeana jako duet. :-) Nádhera!
PS: Cute momentka, kdy Ramin začne zpívat místo Hadleyho neměla chybu. :D :D

Rusalka [2017] - Trailer

4. února 2017 v 7:14 | Adele
Oficiální upoutávka k záznamu z Metropolitní opery. Vypadá to luxusně, už se nemůžu dočkat!

Rusalka - Metropolitní Opera, 2017 (Videa ze zkoušek)

2. února 2017 v 9:28 | Adele
Dočkala jsem se! Letos vyrazím do kina na záznam Rusalky z Metropolitní Opery. Lístky mám rezervované (bála jsem se, že je na rezervaci moc pozdě) a moc se těším. :-) V Americe si Rusalka odpremiéruje již dnes, tedy 2. února 2017. Záznam se v našich kinech bude promítat 25. února 2017.

Na youtube kanálu Metropolitní Opery zveřejnili ukázky ze zkoušek. Ze studia i z jeviště v kostýmech. Posviťme si na ně.
Strašně se mi líbí dnešní trend - zpívat opery v "originálním" jazyce. Ve většině případů se sice zpívá v italštině, ale díky dílům Antonína Dvořáka či Bedřicha Smetany můžeme zaslechnout češtinu. A je to skvělý pocit slyšet svůj rodný jazyk z úst předních umělců světové opery. :-)

She Loves Me [Broadway Cast Recording, 2016]

20. prosince 2016 v 8:27 | Adele
Dočkala jsem se CD z revivalu muzikálu She Loves Me. Album vyšlo 10. června 2016 a už nějakou dobu trůní na youtube (a já se divím, že ho třetí strana ještě nenapráskala).
CD potěší ty muzikálové fanoušky, kteří mají rádi hudbu z klasických kousků, jako například Singin' in the Rain, The Sound of Music nebo My Fair Lady. Nejblíže má podle mého názoru k Singin' in the Rain. Je stejně veselá a pozitivní - ideální pro projasnění dne a probuzení sluníčkové nálady. Texty mají šmrnc a jsou vtipné. :-)

Líbí se mi všechny písně, ale pokud si chcete poslechnout jen některé, doporučím vám 6 "hitovek": Tonight at Eight, Perspective, Ilona (a ještě 3 moje nejoblíbenější z muzikálu) Vanilla Ice Cream, She Loves Me a A Trip to the Library. :-)

Balet "Sleeping Beauty" - Upoutávky

20. září 2016 v 7:51 | Adele
Balet s Matthewa Bourna, který nabízí nové pojetí vyprávění slavné pohádky o "Spící krasavici".
Podařilo se mi dopátrat záznamu a z celkového díla jsem byla nadšená. A doporučila bych ho nejen milovníkům baletu, ale i těm, kteří jej sami nevyhledávají. Tohle moderní uchopení choreografie a celkové režie dozajista osloví i další milovníky tanečního umění.

Mám v plánu sem napsat obsah baletu, ale uvidím, kdy se k tomu dostanu. :-) Prozatím vám nabízím tato videa z YT.


Nadim Naaman & Celinde Schoenmaker - The Phantom of the Opera

5. září 2016 v 18:07 | Adele
O novém CD Nadima Naamana jsem se dozvěděla během letošní dovolené v Londýně a to díky programu divadla The Majesty's Theatre pro prázdninovou sezónu červenec/srpen 2016. Od té doby mám na album políčeno, jenže jsem na něj nenašla žádný odkaz. Jenom na tumblr jsem našla audia - která odtamtud neumím stahovat. Tak jsem se smířila s tím, že to bude nějakou dobu trvat, než se ho dočkám.
Dnes jsem zkusila zajít na soundcloud a štěstí se na mě usmálo. Našla první track z Nadimova CD, cover verzi ústřední písně z Fantoma opery! Jupí!
Je mi milejší sdílet audio ze soundcloudu, nežli z tumblr a tak vám nabízím odkaz (a zároveň možnost stáhnout si track dřív, než jej nemilosrdná třetí vymaže z povrchu internetového. :D)
Hudební úprava mě hóóódně překvapila - POTO ve španělském provedení?! Kupodivu se mi zalíbila hned na první poslech (a nejen kvůli Nadimovi - to dodávám, abyste si náhodou nemysleli, že z toho důvodu jsem vzala španělský výstřelek na milost :D). Kdo neholduje španělskému stylu, nejspíš nadšený nebude, ale já jsem si poslech náležitě užila a podle mě je neskutečně milý. A Celinde má krásný hlas. :-)


Pride & Prejudice - Demo Recording, 2010

1. září 2016 v 7:51 | Adele
Ani jsem nevěřila, že se na netu vyskytuje klavírní demo verze P&P a ono se ukázalo, že ano!
Tvůrkyně muzikálu se svěřily s tím, že se při psaní nechaly inspirovat nejen knižní předlohou od Austenové, ale hlavně britskou minisérií s Colinem Firthem a Jennifer Ehle z roku 1995. Při poslechu CD jsem o tom nepochybovala a písně se nesou v podobném duchu. Taky mi to připomínalo i hudební styl disneyovských pohádek (nejvíc asi hudbu z Beauty and the Beast).

Demo verze mě potěšila hned z několika důvodů, protože:
- Laura Osnes je skvělá a jsem ráda, že mám od ní další písně, které nazpívala
- mám slabost pro klavír a hudební aranžmá by v tomhle muzikálu klidně obstálo i jen za použití tohoto instrumentu (protože klavír neodmyslitelně patří do světa dýchánků v románech Jane Austenové)
- pro fanouška děl a adaptací Jane Austenové je tohle milý doplněk do sbírky.

Sice chápu, proč není muzikál tolik propagovaný a proč patří mezi málo známé, upozaděné kousky, protože hudba nepřináší nic inovativního a většina písní společně splývá. Ale to bych neměla prohlašovat pouze na tom, že jsem si poslechla hudebí nahrávku - navíc demo verzi. Lépe bych to mohla posoudit až po zhlédnutí představení. Ovšem z těch důvodů, které jsem tu vypsala, jsem se rozhodla věnovat tu trochu místa i pro tohle milé dílko. Věřím, že některé posluchače a milovníky muzikálů dokáže potěšit jako mě. :-)

Myslela jsem si, že v demo verzi nazpíval pana Darcyho Colin Donnell a místo něj se role zhostil Eric Ulloa. Nebudu zapírat, zamrzelo mě to, ale Eric má krásný hlas, takže jsem nakonec nelitovala toho, že se ujal Darcyho právě on. :-) Obzvlášť po Darcyho árii "Fine Eyes".
Laura... je úžasná! Ona byla hlavním důvodem, proč jsem začala pátrat po informacích, fotkách a písních z P&P a já jsem byla přesvědčená, že se mi jako Lizzie bude líbit. Akorát mi přijde vtipné, že tu její postava nemá vlastní sólovku. Duety s Jane Austenovou jako vypravěčkou se vlastně můžou pokládat za Elizabethiny písně, ale... pořád to jsou dueta.
Jé, a duet The Portrait Song je roztomilý... :D (Hlavně mluvená pasáž a po ní následuje sladké nahlédnutí do nitra těch dvou.) :-D
Ostatní zpěváci jsou skvělí. I když moc nadšená jsem nebyla ze zpěvu Kat Palardy coby Caroline Bingleyové, ale je docela možné, že vzhledem k charakteru Caroline se Kat pitvořila schválně. Laura s Ericem jsou krásně sladění a další, kdo mě hlasově velmi, opravdu velmi zaujal, byla Jennifer Waiser jako Charlotte Lucasová.

Oliver Savile - Again (3. 5. 2015)

17. července 2016 v 7:12 | Adele
Díky prohledávání videí s "wicked-obsazením" jsem narazila na toto skvělé video s nynějším londýnským představitelem Fiyera. Z Wicked jsem s ním neviděla téměř žádná videa, jen pár audií a potom z koncertu West End Live 2016. Většina nahrávek jsou koncerty a ani těch moc není. Škoda.
Ale během prolízání YT jsem našla tohle skvělé video z koncertu skladatele Scotta Alana "Everything Worth Holding on To". Hned u názvu jsem zpozorněla.
K tomuto songu mám totiž silný citový vztah. Poprvé jsem jej slyšela v podání Hadleyho Frasera a od té doby to pro mě byla "Hadleyho píseň". Slyšela jsem ji od dalších interpretů, ale dokonce ani od Ramina Karimloo (není tomu dlouho, co jsem trpěla silnou raminománií) se mi tolik nelíbila jako od Hadleyho. Ze zvědavosti jsem video pustila a už se připravovala na to, že budu Olivera nemilosrdně srovnávat s Hadleym.
Výsledek byl následující: na konci písně mi začaly téct slzy. To se mi dlouho nestalo, aby mě koncertní verze nějaké písně rozplakala. Byť se jedná o "pouhý" koncert, Oliver svůj krásný hlas podpořil hereckých projevem. Ach, tím mě vážně dojal. :-) Jeho "hrdina" musel v minulosti provést něco strašného, když se k němu dívka z této písně odejde. (A po tak srdcervoucím vyznání!)
Ono už ta skladba je sama o sobě dokonalá: krásná hudba, heartbreaking text s hlubokým prožitkem a skvělým zachycením děje. Z těch slov si dokážu život představit setkání onoho hrdiny se svou bývalou dívkou.


Přeložila jsem i text a snažila jsem v něm zachytit truchlivou předsvatební atmosféru (hm, zajímavé slovní spojení), takže je překlad volnější. (Jak už je mým zvykem.)

West End Switched Off - 24. 5. 2015

7. července 2016 v 6:22 | Adele
Ještě před tím, než zamořím blog "wickedováním", mám pro muzikálové nadšence tip k poslechu/ke sledování. A je jím koncert s hvězdama West Endu.


West End Switched Off se poprvé konal v roce 2014 v St. James Studio. Po velkém úspěchu se společnost Parallel Production rozhodla v těchto koncertech pokračovat.
Seznam účinkujících tvoří herci z west-endských divadel a repertoár se skládá ze známých muzikálových árií či filmových melodií v nové úpravě - nově a netradičně.

Na YT jsou k dispozici videa s těmito interprety:
Gloriou Onitiri (The Bodyguard), Jordanem Lee Daviesem (The Voice UK, Into the Woods), Jodie Steele (Jesus Christ Superstar/Fame).

Mozart l'Opéra Rock - Album [2010]

14. března 2016 v 11:17 | Adele
Info k tomuto dílo jsem zde zveřejnila a nyní tu mám sepsaný slíbený článek. Jen s měsíčním zpožděním, to není tak špatné. :-)

Jsem ráda, že mě tento kousek neminul. Vlastně jsem k němu přišla zvláštní oklikou skrze ruský "koncertní spektákl písní ze světových muzikálů" s názvem Broadway Hits (Хиты Бродвея). Upřímně jsem zmatená ohledně toho, jak tuhle akci nazvat - podle mě je tomu označení "koncert" asi nejbližší, ale přidala jsem ještě spektákl, ovšem vážně nevím, jak správně bych měla tuto produkci titulovat.

Nicméně jedna píseň z Mozarta se v tomto představení objevila, a to v podání Ivana Ozhogina. Zazpíval Salieriho árii, v ruském přebásnění, pod názvem Sladkaja bol (Сладкая Боль). Video → ZDE.
To víte, že jsem si hned musela vyhledat origoš muzikál - o to víc, když jsem se dozvěděla, že se jedná o "rockovou operu".

Kompletní CD rockové opery Mozart (ok, už tomu nebudu říkat muzikál) mám momentálně vesele uložený v PC a taktéž jeho záznam. Prozatím jsem si poslechla album, ze záznamu jsem viděla jen úryvky. (To ještě bude zajímavé, předpokládám že i trošku šílené - ale vzhledem k tomu, že ohákli Mozarta do rocku, tak to ve výsledku pasuje. Po zdolání vlny silného překvapení jsem zjistila, že jsem si ty zvláštní kostýmy zamilovala. Mírně gotic, ale nevadí...) :D
Toť na úvod a nyní k CD samotnému.

dámy - zleva: Maeva Méline, Melissa Mars a Claire Pérot
pánové - zleva: Solal, Mikelangelo Loconte a Florent Mothe

Frankenstein - RNT, 2011 (Trailer, 2 Spots)

6. září 2015 v 6:02 | Adele
Nejen plakáty těží z faktu, že se Jonny Lee Miller a Benedict Cumberbatch prostřídali v rolích Frankensteina a Monstra. Na tohle tým upozorňuje i v traileru a spotech.
Úplně mě z toho mrazí. Musel to být vážně zážitek, vidět to naživo.


"This is your universe, Frankenstein..."

Roméo et Juliette - Vérone

20. července 2015 v 5:49 | Adele
Kdybyste se mě zeptali, jaká je má nejoblíbenější píseň z francouzského muzikálu Roméo et Juliette, pak je to Vérone (a hned po ní Les Rois du Monde). Moc často se nestává, aby nejoblíbenější písní byla árie vedlejší postavy :-)
V muzikálu se jedná o árii Knížete veronského, která po krátké předehře uvádí diváky do děje.


První video je oficiálním videoklipem s originálním obsazením muzikálu. Z oficiálních videoklipů k Romeovi a Julii je Vérone nejpodařenější (ostatní jsou na můj vkus až moc kýčovitá - nejvíce Aimer). Video shrnuje celý děj muzikálu ani ne do 4 minut (a daří se mu to :-)). Což není překvapivé, protože příběh je známý (nebo hlavní zápletka).
Co bych ve videu vyzdvihla, je metafora s šachovnicí, tedy připodobnění postav příběhu k jejím hracím figurkám. Romeo s Julií uprostřed obklíčeni ostatními postavami plnými zloby a nenávisti. Jako v pasti. Typově tuto dvojici vybrali dokonale. (Cecilia má krásné dlouhé vlasy - dalo by se říct, že i Damien.)
I když se postavy nepohybují "na šachovnici", všimněte si, že se podlaha na jiných místech, dokonce i u schodů šachovnici docela podobá.
Nesmím opomenout ani dlouhé vlající pláště. :D I když Romeo v tom červeném vypadá jako Draculův syn. :D Nejhezčí má Benvolio. (Všimněte si sami - ve chvíli kdy doběhne k mrtvému Mercuciovi.) Lady Monteková vypadá velmi majestátně se svými vyčesanými vlasy, temným líčením a nákladnou róbou.
Vítejte ve Veroně!

I have Confidence in Me! - Sierra Boggess jako Maria

5. července 2015 v 5:32 | Adele
A zase Za zvuků hudby. :D
Když jsem si nedávno pouštěla soundtrack z filmu (a potom z divadelní verze), tak trochu jsem si nostalgicky vzpomněla na Sierru Boggess a její verzi I Have Confidence a Something Good (duet s Rodney Gilfrym), které zazpívala před 5 lety na BBC Proms.

Tento ples byl jedním z mých nejoblíbenějších, nejen proto že tam vystoupila Sierra, ale poprvé jsem viděla Juliena Ovendena a dozvěděla se o muzikálu Oklahoma!. (Ale to je na jinou debatu - článek.)

Docela mě pobavil komentář k jednomu z těchto videí, v němž jeho autor/ka vyjádřil/a přání ohledně obsazení nového revivalu: Sierra jako Maria a Ramin jako Kapitán. (No jo, fanoušci POTO 25. :D)
Ramin hrající otce sedmi dětí s velmi specifickým přístupem k jejich výchově. Sierra by, se svým temperamentem a zářivým úsměvem plný raosti a optimismu, na roli také hodila. To stojí za zvážení.


Zato komentář jiného rázu mě překvapil. Vyjádření v tom smyslu, že hlas Sierry není stavěný na nízké tóny? (Není obvyklé, aby Sierru někdo kritizoval :-) ) Možná na začátku Something Good v části kdy zpívala "wicked childhood", tam jí tóny moc nezazněly, pravda, ale nebýt onoho komentáře, ani bych to nezaznamenala.
Mě se spíš zdá, že Something Good je v této verzi dost pomalé, ale asi se jedná jen o mé zdání.

Elisabeth: Shades of Night Are Growing - Překlad

3. července 2015 v 18:23 | Adele
Jen o jedné písni z německého muzikálu Elisabeth jsem věděla, že existuje její text přeložen do angličtiny - a to árie Elisabeth Ich gehör nur mir. Čirou náhodou se mi podařilo najít anglickou verzi duetu Smrti a Rudolfa - Die Schaten Werden Länger v angličtině pojmenovaná jako Shades of Night Are Growing.

K dispozici je jen audioverze zazpívaná Maikem Lohsem a Bernie Blanksem. (A já bych přísahala, že ten, který zpívá Smrt zní jako Uwe Kröger.) Nahrávka pochází ze stejnojmenného CD, s podtitulem Musical Goes Rock.


Taky jsem anglický text přeložila. Překlad je volný, jdoucí hlavně po významu, tak snad se vám bude líbit.

Noční stíny se rozrůstají

SMRT
Nyní je ta správná příležitost
Pro soukromou rozpravu
Poznáváš mě
Ano, poznáváš
Již od tvého dětství jsme přáteli
A naše přátelství neskončilo
Přísahám, že tě neopustím.

Jekyll & Hyde (Broadway, 2013)

21. května 2015 v 6:02 | Adele
Na Broadway se v roce 2013 vrátil muzikál Franka Wildhorna Jekyll & Hyde. Premiéra se uskutečnila 5. dubna, derniéra pak 12. května.

U tohoto muzikálu mám pocit, že prochází neustále všemožnými úpravami, od kostýmů, scény, kulis, přes aranžmá orchestru či přímo škrtů písní (popřípadě nahrazování jinými), až po přejmenování či vynechávání postav.
[Například někde bývá ponechána postava Simona (muže zamilovaného do Emmy) nebo Emma se původně jmenovala Lisa.]
(To jsou mi věci - ale tím se teď nechci zabývat, myslím, že by to bylo vhodné téma na samostatný článek o muzikálu.)

Jako hlavní hvězdy jsou ve videích zvěčněni představitelé Jekylla/Hyda a Lucy - Constantin Maroulis a Deborah Cox. Nejen, že tato verze byla uvedena v nové úpravě, ale zároveň angažovala "nový typ herců" na zmíněné role. Alespoň pro mě.
Za sebe mohu říci, že ve většině případů se aktéři titulní dvojrole hlasově řadili k opernímu zpěvu. Je velmi osvěžující vidět v roli Jekylla/Hyda muzikálového herce s rockově zabarveným hlasem. U Hyda je to naprosto perfektní - fakt! Takto zabarvený hlas skvěle pasuje k jeho temném charakteru! :D
Co se Lucy týče: je to poprvé, co jsem v této roli viděla afroameričanku. Připadá mi, že afroameričanky mají specifický styl zpěvu, typický pro jejich genderové zařazení (není míněno v žádném rasistickém kontextu). Takový typ hlasu je u postavy Lucy z mého hlediska atypický, s takovým hlasem jsem se ještě nesetkala a hlas Debrorah se mi líbí (ale stejně Lindu Eder jen tak někdo nepřekoná).

A nyní pár ukázek:

FO (ČR) - Mysli na mě, Fantom Opery

30. prosince 2014 v 19:50 | Adele
V neděli 28.12. 2014 na charitativní akci Srdce pro děti (na tv Prima) mezi pěveckými celebritami vystoupili 3 představitelé z českého obsazení Fantoma Opery.Jako první vystoupila Monika Sommerová s Christininou árií Think of me - Mysli na mě. U Lotte na blogu jsem zmínila, že nejsem velkým fanouškem Christinina kostýmu v této písni. A bohužel musím říct, že to se stále nezměnilo. Nějak mi ten korzet nesedí k té "baňaté" sukni. Čelenku bych přirovnala k něčemu, co vypadlo ze Snu noci svatojánské.

Sierra's Final Performance

6. září 2014 v 19:09 | Adele
Sierra Boggess's final performance is this Saturday! Will you be seeing this angel of music before she leaves?

2. září proběhla na fb tato zpráva.
Sierro, Sierro... nemohlas počkat až si našetřím peníze a rozjedu se na Broadway?

Však je tu šance, že si Sierru pozvou na 30. výročí!


Goodbey, our Angel of Music...


Love on 42nd Street

28. června 2014 v 9:35 | Adele
CD s názvem Love on 42nd Street obsahuje 8 skladeb a stejný počet sólistů. Oni jsou sólisté je uskupení hvězd z Broadwaye a West Endu - Ramin Kaimloo, Sierra Boggess, Lea Salonga, John Owen Jones, Katy Treharne, Simon Bowman, Kasia Howley a Samantha Barks.
Hudbu má na svědomí duo Daniel a Laura Curtis, kteří se podíleli i na produkci a textech. Cd vyšlo 17. března 2014 a od tohoto data je k dostání na amazonu (a youtube:-). Album vzniklo v rámci projektu BBC Children in the Need - a výtěžek k tomuto projektu poputuje.

RK: The Road to Find Out - East

26. června 2014 v 8:08 | Adele
Další sólové album Ramina Karimloo. Vyšlo 7. dubna 2014.


East je prvním CD ze série The Road to Find Out. Dále se můžeme těšit na "North", "South" a "West".
Miluju kresby a malby, ačkoliv sama malířským nadáním neoplývám.

1. Oh, What a Beautiful Morning
Předělávka árie z muzikálu Oklahoma! Píseň upustila od klasického stylu, nasadila rychlejší tempo a doplnila doprovodem ve stylu "country". Svěží interpretace, dokážu si samu sebe představit v autě jedoucí americkou stepí a poslouchající tuto skladbu. Navodila mi atmosféru cestování.

2. Losing - RK feat. Katie Birthill
Skladbu složil společně s Hadley Fraserem. Od svižného prvního tracku alba se tempo uvolnilo. Nádherná hudba, nádherný text. Něnžá, procítěná skladba. Prostá, ovšem kouzelná.

3. Empty Chairs at Empty Tables
Mariova árie z Bídníků. Melancholická, smutná píseň, v této Raminově podání obzvláště křehká.

4. Broken
Další spolupráce s Hadleym. Důkaz toho, že by měli spolu pracovat, skládat a zpívat pořád. Podklad je skvělý, housle se příjemně poslouchají.

Konečný verdikt:
Rozplývám se blahem! Každá skladba je něčím ojedinělá od ostatních a přitom spolu tvoří "eastovský" celek v rytmu country a bluegrass. Jsem nadmíru spokojená a velmi se těším na zbylé 3 články alba.
Budou další "zeměpisné" části v rozdílných stylech nebo se také ponesenou v tomto duchu?


Bonus - Video k Losing

HF: Friday Night is Music Night

15. listopadu 2013 v 14:55 | Adele
Friday Night is Music Night, tento koncert se uskutečnil v rádiové stanici BBC Radio 2. A hádejte, kdo v tomto koncertě zpíval? Hadley! Ach, lidi! Jsem neskutečně vděčná té hodné duši, co nahrála jednotlivé písně z koncertu a hodila je na youtube. Thank you!!!


Oklahoma ze stejnojmenného muzikálu
The Ballad of Sweeney Todd z muzikálu Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (úvodní sbor, který se filmu objevil "pouze" jako Overtura)
Come up to my office z muzikálu Parade
Moving to fast z muzikálu The Last 5 Years
Once in a Lifetime z muzikálu Stop The World I Want To Get Off

You've Got "POTO"

24. listopadu 2012 v 14:50 | Adele
Připomeňme si Broadway slavící 10 000 představení.

Trista a Hugh prezentují "eňo-ňu-ňo" upoutávku.
 
 

Reklama