Srpen 2018

Knižní sčítání - 06/2018

Pátek v 13:20 | Adele |  Knižní sčítání

Od začátku roku jsem četla převážně detektivky, thrillery a řekla bych, že jsem to s tím "stereotypem" přepískla. (Což se podepsalo na četbě Lovce králíků.) Takže jsem sáhla po odpočinkové literatuře. (Stále mám resty, tím pádem se nebudu moc rozepisovat.)


PŘEČTENO ZA ČERVEN:
Anna Godbersen: Luxus
Anna Godbersen: Intriky
Anna Godbersen: Závist
Anna Godbersen: Prozření

Vanity Fair - Trailer [2018]

8. srpna 2018 v 21:11 | Adele |  Film a TV - Tipy
Říkala jsem si, že se dlouhou dobu neobjevily žádné zvěsti o nové verzi Jarmarku marnosti. Tak už ne. Stanice ITV vydala upoutávku a podělila se o super zprávu: minisérie se začne vysílat letos v září! (Píšu si do diáře.)

Knihu jsem nečetla, ani neviděla filmové zpracování, takže nemám ponětí,o co bude kráčet. Kdysi jsem četla vvýcuc na internetu, ale vykouřil se mi z hlavy. Vlastně je to plus. Aspoň se nepřipravím o překvapení. :-)

Takže bezprostřední obrázek po zhlédnutí traileru: dobové drama ze společenské smetánky mixující Vojnu a mír s Paní Bovaryovou. (Uvidím, zda se moje představa bude shodovat s výsledkem.)Knižní úryvek - 57 (Ten čtvrtý)

8. srpna 2018 v 20:57 | Adele |  Knižní úryvky
Povídka Ten čtvrtý patří mezi mé oblíbené od Agathy, takže: sem s ní! :D
POZN.: Je to jedna z mála výjimek, kdy mi nevadilo, že vypravěč vzpomíná a vypráví děj s odstupem času. (Spíš dávám přednost tomu být svědkem aktuálního děje. :D)

Kniha: Smrtonoš
(Povídka - Ten čtvrtý)
Autor: Agatha Christie
Překlad: Lenka Uhlířová
Vydání: Knižní klub, 2010
Str.: 63 - 66


... Slečna Slaterová měla soucit, a tak změnila téma. Povídala, že si dělá velké starosti o Felicii. To děvče se velice podivným způsobem nervově zhroutilo a od té doby se chová velmi zvláštně.
Slečna Slaterová chvilku zaváhala a pak se zeptala: ,Víš, že se učí hrát na piano?´
Nevěděl jsem to a velice mě překvapilo, že něco takového slyším. Felicie a učit se na piano! Byl bych přísahal, že to děvče nerozezná jednu notu od druhé.
'Říkají, že má talent,' pokračovala slečna Slaterová. 'Já tomu nerozumím. Vždycky jsem ji pokládala za - nu, Raoule, vždyť víš sám, že to bylo hloupé děvče.'
Přikývl jsem.
'Někdy se chová tak divně - vážně nevím, co si o tom mám myslet.'
Po pár minutách jsem vešel do sálu. Felicie hrála na piano. V její hře byla stejná vášeň, jakou jsem slyšel v Annettine zpěvu v Paříži. Jistě chápete, messieurs, že mě to dost vyděsilo. A pak, když mě zaslechla, najednou přestala hrát a obrátila ke mně škodolibý pohled plný inteligence. Na chvilku jsem si myslel - no, o tom, co jsem si myslel, tu radši mluvit nebudu.
'Hleďme, hleďme, kdo je tady!' zvolala. ,Monsieur Raoul.´

Knižní sčítání - 05/2018

8. srpna 2018 v 20:44 | Adele |  Knižní sčítání

Duben byl detektivním měsícem a květen jsem zasvětila thrillerovému žánru.

PŘEČTENO ZA KVĚTEN:
Lars Kepler: Hypnotizér
Lars Kepler: Paganiniho smlouva
Lars Kepler: Svědkyně ohně
Lars Kepler: Písečný muž
Lars Kepler: Stalker
Lars Kepler: Lovec králíků

A-B: Píseň měsíce (Srpen)

2. srpna 2018 v 12:10 | Adele |  Adminčin box
Zdravím vás po nedobrovolné pauze. Odmlčela jsem se jak z lenosti - tropická vedra mají na mě nepříznivý vliv, do ničeho se mi nechce - tak kvůli špatnému připojení k internetu. A parné počasí mě inspirovalo při výběru písně měsíce. Přes srpen bude na blogu vyhrávat Enya se skladbou Orinoco Flow. Ideální píseň na prázdniny.

Enya - Orinoco Flow


Český překlad si můžete přečíst na karaoketexty.cz, který sepsali ivetka94 a mirodragan → TADY.