Srpen 2018

Original Sin - The Shadow [1994]

21. srpna 2018 v 20:40 | Adele |  Film a TV - Hudba
Jako fanoušek muzikálu Tanz der Vampire jsem utrpěla minulý týden menší šok. Zjistila jsem, že hlavní duet Totale Finsternis (Total Eclipse of the Heart od Bonnie Tyler) není jedinou převzatou písní v muzikálu. Na internetu jsem - čirou náhodou - našla další, která posloužila jako "předloha" pro dvě árie hraběte Krolocka: Gott ist Tot a Einladung zum Ball.
(Muzikál považuji několik let za srdeční záležitost a tím pádem je pro mě vážně velkým překvapením, že jsem takovou věc zjistila až po x letech.)

Víc mám naposlouchané muzikálové provedení - patří mezi mé oblíbené árie od Krolocka (Ostatně, když hrabě vyleze na jeviště, je každá scéna s ním highlightem muzikálu.) - ale rychle se mi zalíbila i verze od Taylor Dayne. Jakmile odezněl "šok", tak mě nadchlo zjištění, že píseň existuje v ženské verzi. :-) Taylor Dayne má specifickou barvu hlasu - tvrďácky rockovou.
Celé aranžmá je hodně výrazné a upřímně se divím, že se nedostala do širšího podvědomí fandům hudební scény. (Možná v Americe patří mezi klasiku, ale u nás... Alespoň předpokládám, že v ČR není příliš známá. Nikdy jsem ji neslyšela hrát v rádiu.)


Knižní sčítání - 06/2018

17. srpna 2018 v 13:20 | Adele |  Knižní sčítání

Od začátku roku jsem četla převážně detektivky, thrillery a řekla bych, že jsem to s tím "stereotypem" přepískla. (Což se podepsalo na četbě Lovce králíků.) Takže jsem sáhla po odpočinkové literatuře. (Stále mám resty, tím pádem se nebudu moc rozepisovat.)


PŘEČTENO ZA ČERVEN:
Anna Godbersen: Luxus
Anna Godbersen: Intriky
Anna Godbersen: Závist
Anna Godbersen: Prozření

Vanity Fair - Trailer [2018]

8. srpna 2018 v 21:11 | Adele |  Film a TV - Tipy
Říkala jsem si, že se dlouhou dobu neobjevily žádné zvěsti o nové verzi Jarmarku marnosti. Tak už ne. Stanice ITV vydala upoutávku a podělila se o super zprávu: minisérie se začne vysílat letos v září! (Píšu si do diáře.)

Knihu jsem nečetla, ani neviděla filmové zpracování, takže nemám ponětí,o co bude kráčet. Kdysi jsem četla vvýcuc na internetu, ale vykouřil se mi z hlavy. Vlastně je to plus. Aspoň se nepřipravím o překvapení. :-)

Takže bezprostřední obrázek po zhlédnutí traileru: dobové drama ze společenské smetánky mixující Vojnu a mír s Paní Bovaryovou. (Uvidím, zda se moje představa bude shodovat s výsledkem.)Knižní úryvek - 57 (Ten čtvrtý)

8. srpna 2018 v 20:57 | Adele |  Knižní úryvky
Povídka Ten čtvrtý patří mezi mé oblíbené od Agathy, takže: sem s ní! :D
POZN.: Je to jedna z mála výjimek, kdy mi nevadilo, že vypravěč vzpomíná a vypráví děj s odstupem času. (Spíš dávám přednost tomu být svědkem aktuálního děje. :D)

Kniha: Smrtonoš
(Povídka - Ten čtvrtý)
Autor: Agatha Christie
Překlad: Lenka Uhlířová
Vydání: Knižní klub, 2010
Str.: 63 - 66


... Slečna Slaterová měla soucit, a tak změnila téma. Povídala, že si dělá velké starosti o Felicii. To děvče se velice podivným způsobem nervově zhroutilo a od té doby se chová velmi zvláštně.
Slečna Slaterová chvilku zaváhala a pak se zeptala: ,Víš, že se učí hrát na piano?´
Nevěděl jsem to a velice mě překvapilo, že něco takového slyším. Felicie a učit se na piano! Byl bych přísahal, že to děvče nerozezná jednu notu od druhé.
'Říkají, že má talent,' pokračovala slečna Slaterová. 'Já tomu nerozumím. Vždycky jsem ji pokládala za - nu, Raoule, vždyť víš sám, že to bylo hloupé děvče.'
Přikývl jsem.
'Někdy se chová tak divně - vážně nevím, co si o tom mám myslet.'
Po pár minutách jsem vešel do sálu. Felicie hrála na piano. V její hře byla stejná vášeň, jakou jsem slyšel v Annettine zpěvu v Paříži. Jistě chápete, messieurs, že mě to dost vyděsilo. A pak, když mě zaslechla, najednou přestala hrát a obrátila ke mně škodolibý pohled plný inteligence. Na chvilku jsem si myslel - no, o tom, co jsem si myslel, tu radši mluvit nebudu.
'Hleďme, hleďme, kdo je tady!' zvolala. ,Monsieur Raoul.´

Knižní sčítání - 05/2018

8. srpna 2018 v 20:44 | Adele |  Knižní sčítání

Duben byl detektivním měsícem a květen jsem zasvětila thrillerovému žánru.

PŘEČTENO ZA KVĚTEN:
Lars Kepler: Hypnotizér
Lars Kepler: Paganiniho smlouva
Lars Kepler: Svědkyně ohně
Lars Kepler: Písečný muž
Lars Kepler: Stalker
Lars Kepler: Lovec králíků

A-B: Píseň měsíce (Srpen)

2. srpna 2018 v 12:10 | Adele |  Adminčin box
Zdravím vás po nedobrovolné pauze. Odmlčela jsem se jak z lenosti - tropická vedra mají na mě nepříznivý vliv, do ničeho se mi nechce - tak kvůli špatnému připojení k internetu. A parné počasí mě inspirovalo při výběru písně měsíce. Přes srpen bude na blogu vyhrávat Enya se skladbou Orinoco Flow. Ideální píseň na prázdniny.

Enya - Orinoco Flow


Český překlad si můžete přečíst na karaoketexty.cz, který sepsali ivetka94 a mirodragan → TADY.