Květen 2018

Poldark se vrátí (ani ne) za 14 dní

31. května 2018 v 9:43 | Adele |  Film a TV - Tipy
Na net dorazil trailer na čtvrtou sérii ságy rodu Poldarků. BBC vypustila předběžné info, že se další řady dočkáme začátkem léta a stanice dostála svému slibu. Ono magické datum je 10. června. Nezapomeňte si napsat upomínku.

Třetí série spíš připomínala telenovelu 19. století, ale i tak se mi seriál stále líbí a na pokračování se těším.King Lear na BBC a snové obsazení [2018]

26. května 2018 v 17:55 | Adele |  Film a TV - Tipy

Zase ten Shakespeare! V divadle je pečenej vařenej a filmaře stále láká. BBC Two slavila posledně úspěch se sérií historických her v cyklu The Hollow Crown (Pozn.: Jsem hrozná! Pořád jsem ještě neviděla druhou sérii!) a co nevidět dorazí nová verze Krále Leara. A jaká verze! Po přečtení jmen v obsazení mi div nespadla brada.

Mrkněte na to:
Anthony Hopkins - Lear
Emma Thompson - Goneril
Emily Watson - Regan
Florence Pugh - Cordelie
Jim Broadbent - vévoda z Glostru
Andrew Scott - Edgar
Tobias Menzies - vévoda z Cornwallu
Christopher Eccleston - Oswald
Jim Carter - hrabě z Kentu

Strike - 2. série (Hedvábník)

16. května 2018 v 9:39 | Adele |  Film a TV - Zhlédnuto
Poslední březnový den jsem sesmolila dojmy ze seriálové verze Volání kukačky. (Článek si můžete připomenout ZDE.) Nyní přišla řada na Hedvábníka. (Vzhledem k tomu, jak dlouho mi trvalo, než jsem se k jeho sepsání dokopala, tak by měl být aspoň třikrát delší. :D)


Cormoran Strike si vyřešením úmrtí slavné topmodelky vydobyl renomé a v Hedvábníkovi se ponořil do literárního světa, aby rozlouskl zmizení kontroverzního spisovatele.

13 Reasons Why - Season 2 (Trailer)

9. května 2018 v 10:41 | Adele |  Film a TV - Tipy
Využiju chvíle, kdy mám chvilku čas/náladu na blog a zdržím se tu na moment, abych vás nalákala na seriál 13 Reasons Why. :-)

Tohle je od Netlixu hodně kruté! Odpremiérovat druhou sérii 13 Reasons Why ve zkouškovém období! Fanoušci tak budou muset projít zkoušku trpělivosti - případně ohrozí své studijní výsledky. :-)

K první sérii jsem se stavěla dost skepticky. Seriál se mi jevil jako obyčejné teenage drama. Později jsem zpozorněla, když jsem narazila na pár rozborů. Psychologické drama? Tak takový popis už zaujal moji pozornost. Výsledek? 13 Reasons Why sestavil skládačku těch nejhorších událostí žáků ze středních škol. SLožený obraz z těchto částí je znepokojivý až až. Něco takového se v amerických seriálech moc často nevidí.
Dílo je to výborné, však stejně mě zarazilo, že se tvůrci rozhodli natočit druhou sérii. První řada mapovala události ze stejnojmenné knihy Jaye Ashera a žádné pokračování k ní nenapsal. (Ale stejná situace nastala u Big Little Lies od Liane Moriarty.) Bezprostřední dojmy po této zpárvě byly: OMG, z toho bude další "natahovačka"! Jenže jsem zvědavý tvoreček a pustila jsem si trailer. WOW!!!! Vypadá to ještě líp než upoutávka na první sérii! Znovu Netflix nadchnul a jsem vážně zvědavá, jestli se mi druhá série bude zalíbí jako ta první. :-)
By the way: píseň v traileru je úchvatná! Emotivně temná. Oficiální nahrávka ještě nevyšla, tak doufám, že se objeví na oficiálním soundtracku k druhé sezóně. :-)

Píšu si do diáře datum 18. května.
(Vám radím, abyste udělali totéž a seznámili se z odvrácenou stranou teenage life.)


Knižní úryvek - 53 (Kočka mezi holuby)

9. května 2018 v 9:15 | Adele |  Knižní úryvky
Konec března a dubna jsem věnovala knihám Agathy Christie. Teď si od jejích knih dávám menší pauzu, ale tento úryvek jsem si nechávala v zásobě a tady ho máte.
(Aneb jak to dopadne, když pošlete tajného agenta na misi na dívčí školu. :D)

Kniha: Kočka mezi holuby
Autor: Agatha Christie
Překlad: Edda Němcová
Vydání: Knižní klub, 2007
Str.: 65 - 67

Dopis plukovníku Pikeawayovi, odeslaný obvyklou cestou:

Takhle vystavit člověka nebezpečí! Jsem tu v celém ústavu jediný tělesně zdatný muž mezi zhruba sto devadesáti ženskými.
Její Výsost dorazila stylově. Caddilac v barvě rozmačkaných malin a pastelové modři, hodnostář v domorodém oblečení s mondénní manželkou a mladší vydání téhož (Její královská Výsost).
Málem jsem ji následující den ve školní uniformě nepoznal. Navázat s ní přátelské styky nebude nic těžkého. Už se o to postarala. Sladce nevinným způsobem se mě vyptávala na jména různých květin, když vtom se na ni vrhla nějaká gorgona s rudými vlasy a hlasem krákoravé vrány a odvedla ji z mé blízkosti. Nechtělo se jí pryč. Vždycky jsem si myslel, že orientální dívky jsou vychovávány ke zdrženlivosti pod závojem. Tahle podle mého názoru musela získat pár životních zkušeností na škole ve Švýcarsku.

A-B: Píseň měsíce (Květen 2018)

9. května 2018 v 9:06 | Adele |  Adminčin box
Did you miss me? :D
Další měsíc je v čudu a resty se mi hromadí - klasika. :-) Bez mučení se přiznám k tomu, že ani v květnu se to s mojí aktivitou o moc nezlepší. Možná až v červnu.

Momentálně mě pohltil seriál Stranger Things. Byla jsem na něj hodně zvědavá. Zleva zprava se ozývaly samé nadšené ohlasy. ale vážně jsem nečekala, že mě takhle chytne a stane se z něj srdeční záležitost. Usnadnilo mi to volbu písně měsíce. Přesněji videa měsíce.

Stranger Things Parody - The Hillywood Show