Březen 2018

Strike - 1. série (Volání kukačky)

31. března 2018 v 14:12 | Adele |  Film a TV - Zhlédnuto
Zázraky se dějí! Článek k prvnímu cyklu seriálu Strike - The Cuckoo's Calling jsem dopsala. :D


Knižní strikovky jsem si zamilovala (po druhém přečtení i Kukačku, která mě zpočátku moc nenadchla před dvěma roky jsem o tom zmínila v TOMTO článku) a byla jsem hodně zvědavá na televizní zpracování. Vedle kupy nadšení jsem měla i ždibíček obavy. Hrozně moc jsem chtěla, aby seriál dobře dopadl. Uklidňovalo mě vědomí, že si námět pod svá křídla vzala stanice BBC. Tam většina děl dopadne na výbornou a Strike se k nim může hrdě zařadit.

F. G. Lorca: Yerma v PDF

31. března 2018 v 6:40 | Adele |  e-knihovna
Sdílení elektronických knih jsem v poslední době omezila. Když jsou ty Velikonoce, podělím se s vámi o text španělského dramatika Federica Garcii Lorcy. Yerma v minulém roce slavila úspěch v podobě inscenace Young Vic Theatre, v ústřední roli s Billie Piper. Pokud jste na netu natrefili na záznam Yermy, pak se vám český překlad bude hodit. :-)
Divadelní hra vypráví tragický příběh vesnické ženy toužící po dítěti.A-B: Píseň měsíce (Duben 2018)

30. března 2018 v 19:46 | Adele |  Adminčin box
Ke konci března jsem měla malou hudební krizi. Čas od času se ke mně ráda dostaví. Dlouhou dobu jsem nenarazila na nic nového a vracela jsem se k osvědčeným klasikám. Však teď, po dlouhé době jsem narazila na novinku, která mě chytla. Jak já miluju ty začátky, kdy se mi melodie dostává pod kůži a ještě není ohraná! :-)

Cat Pierce - You Belong To Me


Píseň si ke mě našla cestu skrz fanouškovské video k minisérii Collateral, na kterou se delší dobu chystám podívat. Autorka je velkou fanynkou seriálu Doctor Who, především Rose Tylerové. Většina jejích videí je s Rose, z Doktorů převážuje Devítka a Desítka. Ale shipuje je i s Jedenáctkou, Dvanáctkou, dokonce i Osmičkou nebo s Vládcem. Podobně jako já i tato whovianka měla radost ze setkání Billie Piper (Rose) a Johna Simma (Vládce), které nabízí právě politický thriller Collateral. V minisérii ztvárnili bývalé manžele Davida a Karen.

Stylem mi Cat Pierce připomíná Lanu del Rey, Marinu and the Diamonds nebo Florence and the Machine. Nuže, fanoušci indie (independent) rocku zbystřete a nenechte si ujít tuhle nádhernou skladbu - podmanivě temnou a odkrývající duši majetnicky toužící po lásce.Čtvrtý díl Strika je dopsaný!

24. března 2018 v 16:36 | Adele |  Knihy - Info, rozbory, obsahy
Včera J. K. Rowlingová oznámila na twitteru senzační zprávu: Lethal White je dokončený!
Nevím, jak dlouho budeme čekat, než ji vydá nakladatelství. Na fanouškovském serveru strikefans.com spekulují o tom, že by knihu mohli vydat za 6 měsíců. Snad mají pravdu a nebude to trvat déle. :D

Samozřejmě bych byla radši, kdyby knížka vyšla dřív, ale i tak se tetelím blahem. :-)


Zkoušku neviny podstoupíme o velikonoční neděli

24. března 2018 v 9:56 | Adele |  Film a TV - Tipy
Velikonoční svátky si můžete zpestřit temnou minisérií Ordeal by Innocence (v češtině vyšel román pod názvem Zkouška neviny). Stanice BBC One odpremiéruje první část 1. dubna. Rozdělena bude na tři části.
Původně měla minisérie dorazit již v březnu. Zpoždění bylo způsobeno přeobsazením Eda Westwicka, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování. Eda nahradil Christian Cooke a štáb s ním zvládl přetočit Westwickovy scény za 12 dní.

Trailer jsem přidala na blog v úterý → můžete si jej přehrát TADY.

O čem to bude:
Jack Argyll byl odsouzen za vraždu své matky a poslán na doživotí za mříže. Doktor Arthur Calgary se po roce a půl vrací z vědecké výpravy, aby poskytl mladíkovi alibi. Je však pozdě, protože Jack zemřel ve vězení. Arthur doufá, že Jackovou nevinou utiší zármutek rodiny. Účinek je přesně opačný. Jestli Jack nezabil paní Argyllovou, pak je vrah stále mezi nimi.Knižní úryvek - 52 (Schůzka se smrtí)

22. března 2018 v 11:09 | Adele |  Knižní úryvky
Mezi knižními úryvky dělám čím dál tím větší pauzy. Když čtu, tak si u hodně stránek pomyslím: "Jo, tohle tam zařadím." Jenže pak čtu dál, částí, které se mi líbí je víc a víc a já stejně zapomenu, které jsem chtěla zveřejnit na blog a... potom zase čtu něco nového. Takže si řeknu, že tentokrát to provedu. Situace se opakuje, a tak je to pořád dokola. Úspěšně jsem zapomínala celý listopad, prosinec, leden a únor. Ale u Schůzky se smrtí, mě tahle pasáž zaujala natolik, že ani zpětně jsem na ni nezapomněla. A tady ji máte.

Kniha: Schůzka se smrtí
Autor: Agatha Christie
Překlad: Martina Hánová
Vydání: Knižní klub, 2007
Str.: 162 - 163

... Sarah Kingová seděla na vrcholu pahorku za hotelem a zamyšleně trhala nějaké polní květiny. Dr. Gerard se uvelebil nedaleko ní na hrubé kamenné zídce.
Náhle se na něho prudce obořila:
"Proč jste s tím začínal? Nebýt vás…"
"Myslíte, že jsem měl mlčet?" odpověděl dr. Gerard pomalu.
"Ovšem."
"I když jsem věděl o jistých okolnostech?"
"Nic jste vlastně nevěděl," řekla Sarah.
Francouz si povzdychl.
"Ale věděl. Připouštím, že si člověk nikdy nemůže být absolutně jist…"
"Může," trvala neústupně na svém Sarah.
Francouz pokrčil rameny.
"Možná vy!"

Design number 22-b) - Cormoran Strike Mysteries

22. března 2018 v 10:04 | Adele |  Úpravy na blogu
Blogísek si ještě nějaký čas ponechá Cormorana a Robin - do doby než sepíšu články k sériím. Tudíž je možné, že tu Strike bude strašit ještě dva roky. :D
Aby se mi "recenze" lépe psala, znovu jsem si pustila Volání kukačky. Hedvábníka si zopáknu, jakmile zvládnu Kukačku. :-D
Zpět k designu:
Provedla jsem jenom pár úprav. Pozadí zůstává "ve městě", akorát jsem odklidila sníh a přesunula se do jiné ulice s krásným záběrem na kavárnu. Bílý podklad pod texty článků jsem zbarvila do béžovo narůžovělého pudru. Koutek pro odkazy nechávám stejný. :-)

Zdroj tapety: https://wallpaperscraft.com/download/city_street_house_sidewalk_58870/1920x1200#Strike: I Walk Beside You (Intro)

21. března 2018 v 10:52 | Adele |  Film a TV - Hudba

Mám Strikeovskou náladu a přidávám si píseň do rubriky mezi další oblíbené melodie z filmů a seriálů. :-)

Song se jmenuje I Walk Beside You a nazpívala jej Beth Rowley.
Úvodní titulky ke Strikovi jsou velmi elegantní. Připomínají mi aethetic board hemžící se na tumblr, což je mi sympatické. Plus nechybí záběry ze seriálu.

Strike - DVD box set (1. - 3. série)

21. března 2018 v 10:39 | Adele |  Film a TV - Fotky
16. dubna vyjde v Británii dvd set k seriálu Strike.
Plakát je úžasný! Líbí se mi víc než filmové obálky k jednotlivým knihám - jednodušší, nepřeplácaný, stylovější. Jsem z něj opravdu nadšená. Bylo by hezké mít ho doma. :DOrdeal By Innocence (Trailer na novou adaptaci románu Agathy Christie)

20. března 2018 v 8:51 | Adele |  Film a TV - Tipy
S radostí vyhlížím různá zpracování díla Agathy Christie a pochopitelně jsem byla zvědavá na Zkoušku neviny, kterou si vzala do parády stanice BBC One. Scénáristka Sarah Phelps se podepsala pod novými verzemi Agathiných románů Deset malých černoušků (minisérii najdete pod českým názvem Až tam nezbyl žádný) a Svědkyni obžaloby. Noví "černoušci" byli fantastičtí, ovšem Svědkyně obžaloby rozdělená na dva díly mě moc nenadchla. (Raději vám doporučím 30 minutovou rozhlasovou hru a - samozřejmě - samotnou povídku nebo divadelní hru.) Takže... ohledně Zkoušky neviny mám trošku obavy. Po shlédnutí traileru mám smíšené pocity. Hlavně z "psycho" záběrů, které naznačují, že minisérie bude hrát hlavně na děsivou strunu. Zkoušku neviny jsem nečetla, viděla jsem televizní film z cyklu Slečna Marplová, který mám hodně ráda. (Podobně jako seriál s Herculem Poirotem.)