Září 2017

Watchlist: Léto 2017

27. září 2017 v 19:22 | Adele |  Film a TV - Zhlédnuto

Doctor Who - 10. série
The Painted Veil
House of Cards - 4. a 5. série
Lucifer - 2. série
Game of Thrones - 7. série
Poldark - 3. série

Mluvené slovo za srpen 2017

25. září 2017 v 7:19 | Adele |  Audioknihy, rozhlasové adaptace

Ohlédnutí za srpnem bude extra krátké, protože jsem si od audiopříběhů dala menší pauzu.


POSLECHNUTO
Audioknihy: The Stone Rose

Jacqueline Rayner: Doctor Who - The Stone Rose (2006)
- vydavatelství: BBC Books
- stopáž: 2 hod. a 30 min.
- čte: David Tennant
Často jsem tu psala nejrůznější novinky o audio příbězích Doctora Who a ti z vás, kteří sem víkrát zabloudili, si možná vzpomenou, že jsem si při té příležitosti postěžovala, že audiovky strašně zanedbávám. Minulý měsíc jsem se rozhodla dále už Doktora neodkládat a odškrtnout si jeden z mnoha restů whoniversa. Volba padla na (pravděpodobně) nejprofláknutější knihu z obnovených dobrodružství Pána času. Na goodreads.com má nejvyšší počet hodnocení a to byl jeden z důvodů, proč jsem si ji vybrala. Měla jsem ji zafixovanou jako nejoblíbenější knihu DW a tudíž mě později překvapilo, že tomu tak není. Nejprofláknutější nutně neznamená nejoblíbenější. Čtenáři knihy se dělí na tři tábory: nadšenci, neutrálové a odpůrci. Vedle chvalozpěvů se to v komentářích hemžilo i odpadními výlevy, a tak jsem začala být na knihu o to víc zvědavá. Pomyslela jsem si, do které ze tří kategorií se asi zařadím já? Zvědavost je velmi silná motivace, takže ta byla druhým důvodem. Do třetice to zavinil David Tennant. Jen jeho přítomnost by postačila k tomu, abych si audioknihu poslechla bez přičinění prvního a druhého důvodu.

The Man Who Invented Christmas [2017] - Trailer

25. září 2017 v 6:24 | Adele |  Film a TV - Tipy
Postěžovala jsem si tu, jak mi chybí návštěva kina a heleďme se! Objevil se další kousek, který se mi zalíbil. V listopadu bude mít v USA premiéru film o Charlesi Dickensovi mapující vznik jednoho z nejslavnějších vánočních příběhů, které autor sepsal za 6 týdnů. Zatím netuším, kdy bude mít film premiéru v českých kinech, ale bylo by hezké kdyby se hrál v prosinci.
Jen podle názvu by mě nenapadlo, že film bude o Vánoční koledě, ale o to milejší to pro mě bylo překvapení. Navíc mám ráda příběhy, které nahlíží tvůrcům do kuchyně. Ano, to je můj oblíbený šálek čaje.
Vypadá to moc dobře, dokonce se mi to líbí ještě víc než pochmurný Sněhulák, o kterém jsem psala v minulém článku. Na film se už moc těším.


The Snowman [2017] - Trailer

19. září 2017 v 7:18 | Adele |  Film a TV - Tipy
Letošní kinovýběr je jedna velká bída. Naposledy jsem do kina vyrazila na Krásku a zvíře, což už je šest měsíců. Strašně ráda chodím do kina a půl roku je pro mě hodně dlouhá doba. Absťák se mi podaří utišit další měsíc. 12. října se bude promítat Sněhulák, detektivní thriller podle knihy Jo Nesbøa. Na jeho díla narážím v každém knihkupectví a je jen otázkou času, kdy si některou z jeho knih přečtu. Možná se díky Sněhulákovi k nim dostanu dřív.
Navíc hlavní roli si zahrál Michael Fassbender a to je pro mě taky dobrý důvod, proč si na film zajít do kina.


CD obaly k 2. sérii o dobrodružstvích Desátého Doktora

15. září 2017 v 6:20 | Adele |  Audioknihy, rozhlasové adaptace
Letos v listopadu vyjde druhá řada audiopříběhů o Desátém Doktorovi s názvem The Tenth Doctor Adventures. V první sérii se Desítka podělila o TARDIS s Donnou Noble a v pokračování ji vystřídá Rose Tyler. Z nových audiovek mám ohromou radost. První série se moc povedla a jestli bude pokračování stejně dobré, pak budu spokojená.
(Aha, to mi připomíná, že jsem své dojmy z první řady neshrnula v článku. Měla bych to co nejdřív napravit. Mohla bych si je znovu poslechnout, ať nelovím pocity z hlubin paměti. A to mám ještě resty s audioknihou The Stone Rose, kterou jsem si poslechla v srpnu. No... mám co dohánět.)

Sice je znám jenom měsíc vydání, ale na internetu Big Finish zveřejnilo obaly k cdéčkám jednotlivých epizod. Poster k prvnímu dílu Infamy of the Zaross mi na první pohled přišel přeplácaný, ale řekla bych, že jsem si na něj zvykla, takže už mi to tak nepřijde. Sword of the Chevalier se mi líbí víc. Taky námět mě zaujal. (Pro příběhy z historie mám slabost.) Mým absolutním favoritem je obal ke Cold Vengeance. V jednoduchosti je síla.

Na obaly se můžete mrknout v celém článku.

Dreams of Love - Christine/Aminta

14. září 2017 v 6:44 | Adele |  Adminčina grafika
Další grafický výtvor k POTO.

muzikál: The Phantom of the Opera
postava: Christine Daaé v kostýmu Aminty (Anna O'Byrne)

No thoughts within her head but thoughts of joy.
No dreams within her heart but dreams of love!


Mluvené slovo za červenec 2017

9. září 2017 v 6:54 | Adele |  Audioknihy, rozhlasové adaptace

POSLECHNUTO:
Audioknihy: Vidění

Vilma Kadlečková: Vidění (2017)
- vydavatelství: OneHotBook
- stopáž: 21 hod. a 49 min.
- čtou: Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Klára Issová, Kristýna Frejová, Valérie Zawadská, Marek Holý, Dana Pešková
Jan Vlasák, Lucie Polišenská, Martin Zahálka a Jaromíra Mílová.
U minulého dílu jsem si myslela, že se mi série Mycelium dostala do krve a já si zvykla na autorčin styl vyprávění. Omyl. U čtvrtého dílu jsem zažila mírné déjà vu a kniha mi navodila podobné pocity jako druhý díl. Začátek Vidění byl suprový. Napomohla k tomu i skutečnost jak nadšená jsem byla z předchozího Pádu do temnot. Ale prostřed děje se neskutečně vlekl. Některé věci jsou tu podle mého zbytečně natahované. Pro vývoj postav jsou tyhle pasáže důležité, protože hned u několika z nich dochází ke zlomu (nejen u Lucase) a chápu proč to autorka udělala. Proti tomu nemůžu nic namítat. Je to dobře, že se změny v charakterech nedějí ráz naráz, ale stejně... strááášně se to vleče. Poslech Vidění mi trval dvakrát déle než u Pádu do temnot. Ale naštěstí mi to vynahradil závěr, který byl stejně skvělý jako u Pádu. (Možná že se mi líbil ještě víc? Vlastně ani nevím. No, zůstanu u toho, že oba závěry byly úžasné.)
Hodněkrát jsem narazila na zmínku, že Mycelium měla být pentalogie. Později byla tato zpráva vyvrácena a místo pěti knih se autorka jich rozhodla vydat šest. Jsem z toho trochu v rozpacích. Říkám si, že znovu se tu objeví hromada omáčky kolem. Příběh je skvěle propracovaný a audioverze je vážně výborná. Někdy mám jen problémy s autorčiným stylem, který je velmi hutný a docela náročný. V textu se objevuje moře myšlenek, kterých je na jedno posezení až až. Nedovedu si představit, že bych sedla ke knihám Mycelia a přečetla je stejným tempem jako například Larssonovo Milénium. To je spíš můj problém a nepodepisuje se to na kvalitách série. Je to hodně individuální záležitost a Mycelium hromada lidí vychvaluje. (Takže jsem jenom jedna z mála, kterým se dění zdálo příliš táhlé.)
Sérii jsem začala poslouchat jen kvůli Tahmed, takže i kvůli ní sem pokračovala ve "čtení". Díky skvělému závěru jsem času stráveném nad poslechem nelitovala. Myslím si, že kdyby neposlouchala audio verzi a četla jen text, tak by se mi Mycelium tolik nelíbilo. Herci, kteří audioknihu načetli odvedli skvělou práci (ok, celý tým vydavetelství) a díky nim jsem rozhodnuta poslechnout si i zbývající díly.

Foto z Hedvábníka - Cormoran a Robin

9. září 2017 v 6:30 | Adele |  Film a TV - Fotky
Soudě podle traileru a téhle fotky to vypadá, že Cormoran vyrazí na večírek knižního nakladatelství místo s Ninou se svou asistentkou Robin. Čím víc budou mít spolu scén, tím lépe. Z téhle akce pravděpodobně pochází fotka v článku.
Holly vypadá moc krásně a Tomovi to fakt sekne. Jak tak na to koukám, tak si znovu říkám, že je na Strika moc hezký, ale to mi vůůůbec nevadí. :D Překvapilo mě, že jsem si na něj jako na Cormorana nemusela dlouho zvykat. Do rolí mi oba sedli, on i Holly. Navíc několik fanoušků si z předpremiéry pochvalovalo nad tím, jak mezi sebou mají skvělou chemii. Po shlédnutí prvního cyklu tomu dávám za pravdu. :-)


Strike: The Silkworm - Trailer

6. září 2017 v 7:09 | Adele |  Film a TV - Tipy
Díly na motivy knihy skončily a další týden se můžeme těšit na Hedvábníka, ke kterému vyšla upoutávka. Do neděle to musím vydržet. (Technicky vzato do pondělí.)
S adaptací Volání kukačky jsem moc spokojená a ani mi nevadilo, že se některé části od knihy odlišovaly. Jen mě mrzí, že Hedvábník a Ve službách zla budou "chudší" o jednu epizodu.

Trailer se mi líbí ještě víc než na kukačku, ale to je možná i díky tomu, že mám druhou knihu raději než první. (Až po opětovném "readingu" - vlastně to byl poslech audioknihy - jsem začala mít Volání kukačky stejně ráda jako zbývající díly série.)


Knižní sčítání - 07/2017

5. září 2017 v 6:28 | Adele |  Knižní sčítání

U sumarizace července jsem se nemile zasekla. Neustále jsem přepisovala odstavce, znovu a znovu. S dvou měsíčním zpožděním tu máte výsledek mého snažení.


PŘEČTENO ZA ČERVENEC 2017
W. S. Maugham: Barevný závoj
Paula Hawkins: Do vody
Gary Russell: Generace velkého třesku
L. M. Alcottová: Malé ženy
Dan Brown: Inferno