Březen 2017

Audio série s Devátým Doktorem bez Ecclestona(?!)

31. března 2017 v 7:58 | Adele |  Audioknihy, rozhlasové adaptace
Když jsem na stránkách Big Finish spatřila obálku s Devátým Doktorem, nadšením mi poskočilo srdce. Jééé, Christopher Eccleston se nechal přemluvit a vrátil se k roli Doktora (alespoň) pro rozhlas. Však vypadá to, že návrat Chrise do role se konat nebude. Chrisovo jméno se v obsazení vůbec neobjevuje. Vypsány je jen 5 postav:
• vypravěč - Nicholas Briggs
• Adriana Jarsdel - Claire Wyatt
• Jackie Tyler - ano, hlas jí propůjčí Camille Coduri, která hrála matku Rose v seriálu
• Adam Mitchell - Bruno Langley
• Emily Brönte (vypadá to na slavnou britskou spisovatelku 19. století) - Laura Risborough


Knižní úryvek - 46 (Pýcha a předsudek)

31. března 2017 v 7:12 | Adele |  Knižní úryvky
Další úryvek z Pýchy a předsudku tentokrát speciálně věnuji aktuálnímu designu pro jaro 2017 a jako poctu postavě Lizzie Bennetové. (Nepřidávala bych sem třetí úryvek z PaP - haha, už třetí :D - ale za všechno může jedno video, které jsem přidala na konci článku.)
#elizabeth-bennet #score #deal-with-it

Kniha: Pýcha a předsudek
Autor: Jane Austenová
Překlad: Eva Kondrysová
Vydání: LEDA, 2008
Str.: 149 - 150

DW: Generace velkého třesku - Book Preview

29. března 2017 v 18:28 | Adele |  Knihy - Info, rozbory, obsahy

Dnes jsem se po cestě ze školy zašla do knihkupectví mrknout na nový příběh Pána času. V minulém článku o knize (ZDE) jsem velmi pochvalovala obálku. Když jsem knihu dostala do rukou, tak vám musím říct, že se mi líbí ze všech knižních obálek k Doctorovi Who úplně nejvíc. :-D Ladění do odstínu TARDIS v tmavě modrém hávu + kontrast bílého světla + (hlavně) Peter Capaldi na obálce = dokonalá kombinace. :D Krása, krása, moc se povedla.

Takže dále: V knihkupectví jsem se usadila do křesílka a mrkla se na anotaci. Strašně moc děkuji "neznámé" osobě, která zařídila, aby ji změnili. Nevím, komu za tuhle úpravu vděčím - pravda, je to jen mála změna, ale díky ní nezní popisek knížky tak uhozeně jako na internetu (sorry, lidi) - ale stejně, moc a moc děkuji. :D :D Vážně zní mnohem lépe.

Nadšená ze Sedmilhářek!

28. března 2017 v 16:49 | Adele |  Film a TV - Tipy

Místo psaní seminárky prokrastinuji sledováním Sedmilhářek. (Ale zítra už budu hodná a dvoje resty doženu. Blížící se deadline mě k tomu stejně donutí. :D) Ještě horší je, že se mi kniha dostala do rukou - v elektronické podobě - právě dnes. A jak to dopadlo? Místo prologu jsem pokračovala čtením první kapitoly a skončila u kapitoly s číslem 25. (Celkem jich je 84, takže to není tak hrozně vysoké číslo. Vlastně je, protože jsem vůbec neměla pokračovat ve čtení.) Mám mizerné sebeovládání, ale kvůli to sem nezmiňuju. Ale moje slabost je perfektním doporučením, abyste začali minisérii sledovat. A vlastně i na to, abyste si přečetli knihu. Minisérie nekopíruje předlohu do každého detailu, docela dost věcí si upravuje po svém. Což mě i vyhovuje - můžu srovnávat obě díla. Jsem sice na začátku knihy, ale myslím si, že tvůrci televizní verze se dobře popasovali s původním příběhem. Jsem spokojená. :-)

Nemůžu se dočkat až v pondělí vyjde finální díl! Konečně dostanu odpověď na otázky a ověřím si, zda byly moje hypotézy pravdivé. Jaký zločin se stal na tematickém večírku? Kdo byl zavražděn? Kdo je tajemným násilníkem, který ublížil Jane? Kdo ve škole šikanuje malou Amabellu... Ohledně neznámého sadisty mám svoji teorii (a čím dál tím víc se utvrzuji, že s ní mám pravdu). Však musím se přiznat, že nemám pražádné ponětí o "totožnosti" zavražděného. Jen nejasné tušení, které nemůžu podložit žádnými argumenty. :-)

Nová adaptace románu Daphne du Maurier s Rachel Weisz

23. března 2017 v 6:27 | Adele |  Film a TV - Tipy

Nová adaptace psychologického románu britské spisovatelky si odbude svoji premiéru na začátku června tohoto roku. Několikrát jsem si říkala, že si přečtu od autorky kromě Mrtvé a živé i něco dalšího a díky filmu se ke svému předsevzetí dřív dostanu. Co od Maurier znám z jejích dalších děl, tak je Hospoda Jamajka. I když o knize mám jen pomyslné představy, protože jsem ji nečetla, ale příběh znám jen skrze britskou minisérii, která nebyla moc dobrá a tak mě na knihu moc nenalákala. A kdo ví, jak moc se vyprávění drželo předlohy. Někdy později bych si ji chtěla přečíst. (Třeba se k tomu za nějakých pár let konečně dostanu. S tím svým neustále narůstajícím seznamem to prostě vypadá na delší dobu.) Anotace nevypadá vůbec špatně. Připadá mi, že děj bude podobně tajemný jako v případě Mrtvé a živé. Ohlasy čtenářů jsou rovněž příznivé, takže se na to docela těším. Tento romantický titul se stal žhavým kandidátem na prázdninovou četbu. :-) To jsem shrnula dvě věci, které mě na film nalákaly, čímž myslím autorku a námět. A třetí věc je (překvapivě :D) obsazení. Kromě Rachel Weisz si ve filmu zahrají Sam Claflin (v poslední době mu hollywood dává docela dost příležitostí jak zazářit), Ian Glen (Game of Thrones, Downton Abbey) nebo Holliday Grainger (Robin Ellacottová v seriálu Cormoran Strike!). Promítání je v červnu. Nevím jak tomu je v ČR, ale možná na něj vyrazím do kina. (Možná to budu mít jako odměnu za zdárné dokončení semestru.)

A-B: Ohlédnutí za Watchlisty a seznamy

22. března 2017 v 22:00 | Adele |  Adminčin box
Docela často blog zásobuji články se seznamy titulů, na které se chci podívat. Nebude na škodu se k těmto článkům vrátit a zhodnotit, jak moje plány vypadají teď. Na něco jsem se stihla podívat a byla nadšená, někdy méně spokojená a nebo "odrazená" od dalšího sledování. A pak jsou tu ještě tituly, o které jsem se přestala zajímat.

Pro připomenutí sem přidám ještě odkazy, v nichž jsem napsala seznam položek s pomyslným štítkem "chci vidět":


Mluvené slovo za únor 2017

17. března 2017 v 20:33 | Adele |  Audioknihy, rozhlasové adaptace


POSLECHNUTO
Rozhlasové hry: Opory společnosti, Mandragora, Oresteia, Turandot, Paní z moře, Ideální manžel, Nepřítel lidu


Rozhlasové hry:
Henrik Ibsen: Opory společnosti (1956)
- režie: Vladimír Vozák
- stopáž: 2 hod. a 3 min.
- obsazení: Štěpán Zemánek, Jarmila Lázničková, Luboš Petřík, Helena Trýbová, Otakar Dadák, Marie Waltrová, Rudolf Walter, Rudolf Jurda, Stanislav Hejný, Arnošt Navrátil, Jiřina Prokšová, Karel Kabíček, Zlatomír Vacek, Helena Krtičková a Marie Pavlíková.
Pro mě je obsazení složené z brněnských herců jedna velká neznámá a hlasy mužských protagonistů mi přišly hodně podobné, takže jsem se někdy ztrácela v tom, která postava to zrovna mluví. Obvykle tento problém nemívám. A pak jsem měla ještě jednu "výhradu", ale ten se tolik netýkal rozhlasové hry jako spíš samotného textu. Moc mi nepasoval konec, kde se hlavní padouch bleskově napravil a přiznal ke svým prohřeškům.

Další fotky Davida ze zkoušek - Don Juan in Soho [2017]

16. března 2017 v 12:22 | Adele |  Divadlo - Fotky
Ještě jsem našla na internetu další fotky ze zkoušek s Davidem. Ty momentky jsou krásné, úplně z nich čiší Davidova energie a živelnost. Zkrátka mě víc a víc utvrzují v názoru, že představuje skvělou volbu pro představitele této role. Doufám, že co nevidět se objeví fotky přímo z představení. Mohlo by to být každou chvíli, premiéra už je 17. března. :-)


Název 4. dílu knižní série Cormoran Strike

15. března 2017 v 21:28 | Adele |  Knihy - Info, rozbory, obsahy
Datum pro vydání čtvrtého dílu je stále neznámé (uveden je pouze rok 2017), ale na goodreaders.com již zveřejnili název:
Lethal White. Když už vyšel název, tak doufám, že co nevidět se dozvíme i přesné datum. Třeba to bude brzy. Pak by byla možnost, že v češtině vyjde díl ještě tento rok. :-)


PS: Přijde mi celkem vtipné, že čtenáři knihu již hodnotí, když ještě ani nevyšla její obálka. :-D

She Loves Me [2016] - Broadway Proshot

15. března 2017 v 8:17 | Adele |  Sharing - Sdílení videí, audií (odkazy)
Ani nevíte, jak moc jsem si přála vidět loňský revival muzikálu She Loves Me. Věděla jsem, že se na internetu potuluje záznam od fanoušků, ale nemohla jsem jej najít. Však kdo si počká, ten se dočká. Muzikál se ke mě nakonec dostal. Dokonce v oficiální nahrávce. Vůbec jsem netušila, že natočili oficiální záznam, volejte sláva! :D
Teď se muzikálům blýská na lepší časy a doufám, že časem se budou promítat v kinech záznamy stejně často jako je tomu u operních inscenací. (A byla bych moc velký hamoun, kdybych si přála, aby se z toho v ČR stala stejná tradice jako u oper? :D)

EDIT - 15. 3. 2017, 12:45
Na blogu.cz se mi neobjevují videa z youtube. Třeba je to jen můj problém, ale v případě, že se vám taky nezobrazují videa, klikněte na tento odkaz → ZDE.

Obsazení:
Laura Benanti - Amalia Balash
Zachary Levi - Georg Nowack
Jane Krakowski - Ilona Ritter
Gavin Creel - Steven Kodaly
Byron Jennings - pan Maraczek
Tom McGowan - Ladislav Sipos