Únor 2017

Feud - 1. série, Bette and Joan

27. února 2017 v 8:12 | Adele |  Film a TV - Fotky
Tady je první foto-várka pro seriál Feud. Opakuji se, ale kostyméři a maskéři si zaslouží obrovskou pochvalu. :-D

Susan Sarandon (Bette Davis) a Jessica Lange (Joan Crawford)

Doktorův heroický teaser trailer (A Time of Heroes)

26. února 2017 v 11:44 | Adele |  Film a TV - Tipy
Pomalu se blíží premiéra 10. série Doctora Who a BBC včera zveřejnila malou ochutnávku v epickém stylu. Lońský trailer byl podobně bombastický, jakoby se jednalo o trailer na nějaký velkofilm.
Doufám, že přítomnost Matta Lucase znamená, že Nardole bude dalším společníkem Doktora. (Yes, please....) Prozatím se mi Pearl Makie líbí. Snad její postava Bill dopadne lépe než Clara.
Peter... zbožňuji Petera, loučení s jeho Dvanáctým Doktorem bude těžké. Ach jo, mě přijde, že tam byl chviličku a přitom už tu bude třetí sérii.

Budu se těšit - 15. duben 2017 si zapisuji tučnou fixou do diáře. :-D


Feud [2017] - Upoutávky na 1. sérii

26. února 2017 v 7:56 | Adele |  Film a TV - Tipy

Televizní stanice FX mě nalákala na nové dílko. Miluju filmy odehrávající se za kamerou a nabízí "náhled" do filmařské kuchyně a tohle je hlavní věc, která mě na Feud zaujala. A pak hvězdné obsazení, jemuž nelze odolat... ale pěkně popořádku. První série se bude skládat z 8 epizod a do televize se první díl dostane 5. března 2017. Úvodní řada nese podtitul Bette and Joan a zaměřuje se na zákulisí natáčení hollywoodského filmu z roku 1962 What Ever Happened to Baby Jane? a především na soupeření hereckých hvězd Bette Davies (Susan Sarandon) a Joan Crawford (Jessica Lange). Dvě oscarové dámy pospolu? To se musí vidět! Kromě nich se dalších hlavních rolí ujmou: Judy Davis, Jackie Hoffman, Alfred Molina, Stanley Tucci a Alison Wright. Hlavně za Stanleyho mám ohromnou radost. On je pro mě herec=chameleon, co dokáže zahrát cokoliv - příjemného sympaťáka i děsivého sériového vraha. Na něj se moc těším. Hvězdné obsazení pak ještě další herečky s velkým "H": Kathy Bates a Catherine Zeta-Jones. Tohle je přímo oscarová přehlídka! :D

Hadley Fraser a Ramin Karimloo - Bring Him Home

24. února 2017 v 8:01 | Adele |  Divadlo - Videa + CD + Audia

To je taková doba, co jsem si naposledy pouštěla video s touhle dvojkou. :-)
Od začátku týdne trpím menší krizí ohledně poslechu hudbu. Když jsem si jeden nahrála něco nového do mp3, hned na druhý den jsem to zase vymazala a hledala něco nového. Tak jsem se vrátila ke klasice, která neomrzí: písně od Ramina, JOJíka, Sierry a Hadleyho. Řekla jsem si, že si pohledám "něco nového" a na youtube jsem narazila na toto video. Pobavilo mě a zároveň rozplakalo. To bude nejspíš ta nostalgie.
Celá atmosféra je úžasná. Diváci vášnivě aplaudují a vmžiku se zase ztiší, aby nerušeně poslouchaly zpěv Ramina a Hadleyho. Hlavně u Hadleyho jsem tajila dech ještě předtím, než začal zpívat sloku. Ono je to strašně vysoko a Hadley se lépe cítí v hlubších tóninách. Ale dal to, dal to. :-) Navíc vidět best buddies na jevišti je pohlazení pro duši, stejně jako slyšet árii Jeana Valjeana jako duet. :-) Nádhera!
PS: Cute momentka, kdy Ramin začne zpívat místo Hadleyho neměla chybu. :D :D


Knižní úryvek - 44 (Heda Gablerová)

24. února 2017 v 7:48 | Adele |  Knižní úryvky
Vybrat jen jednu ukázku z Ibsenova dramatu je pro mě nadlidský úkol. Nejde jen o to, že se mi většina scén líbí a je pak těžké mezi nimi zvolit tu "nej". Scény na sebe nemilosrdně navazují a postupně divák (čtenář) odhaluje charakter postav a některé poznámky - pronešené jakoby mimoděk - mají pak dopad na pozdější dění. To je potom těžké vybrat dialog, který by byl jedním z vrcholů hry, když je přitom důležité vědět, co se stalo předtím. Jak se potom má člověk vyhýbat spoilerům. Nakonec jsem vybrala úryvek rozhovoru doktora Bracka s Hedou. Zdá se být docela nevinným, ale dává lehce nahlédnout do povahy hlavní anti-hrdinky, její vztah k manželovi i doktorovi.

Kniha: Heda Gablerová
Autor: Henrik Ibsen
Překlad: František Fröhlich
Vydání: Divadelní ústav, 2006
Str.: 171 - 173

...
BRACK: Co jste to říkala o nějakém klobouku?
HEDA: Ále dneska ráno, slečna Tesmanová. Položila si klobouk tamhle na židli. (Podívá se na něho a usměje se.) A já jsem dělala, jako bych si myslela, že patří služce.
BRACK: (vrtí hlavou) Ale paní Hedičko, jak jste to mohla udělat? Taková hodná stará paní!
HEDA: (nervózně přechází) No vidíte - to vám to do mě takhle někdy vjede - a už je to, nemůžu si pomoct. (Vrhne se do křesla u kamen.) Sama si to nedovedu vysvětlit.
BRACK: (za křeslem) Vy totiž nejste šťastná - v tom to bude.

Hedda Gabler - Lyttelton Theatre, 2017

23. února 2017 v 8:07 | Adele |  Divadlo - Fotky
Tady jsou fotografie přímo z představení s hlavním obsazením: Ruth Wilson, Kyle Soller, Rafe Spall, Chukwudi Iwuji, Sinead Matthews, Kate Duchêne a Éva Magyar.


Hedda Gabler - NTL (Costume Rehearsal)

23. února 2017 v 7:49 | Adele |  Divadlo - Fotky
Z nové inscenace jsou na internetu zveřejněny fotky z kostýmové zkoušky a já opravdu doufám, že bude záznam k mání.

Chukwudi Iwuji (Eilert) a Ruth Wilson (Heda)

Heda Gablerová [2017] - Info + Trailer

22. února 2017 v 8:50 | Adele |  Divadlo - Info, synopse
Hry Henrika Ibsena považuji za srdeční záležitost a proto mi udělalo radost, že National Theatre Live zařadila novou inscenaci norského dramatika do svého programu. Teď ještě budu doufat, že se fanoušci o záznam podělí. :D Společnost bude promítat záznam Hedy Gablerové 9. března 2017 v 650 kinosálech. (Pěkné číslo. :-D) Hlavní role (anti)hrdinky byla svěřena Ruth Wilson, kterou mám nejvíce spjatou s Janou Eyrovou z BBC minisérie. Ještě se v projektu objevila další známá jména. Ze zbytku obsazení znám Kyla Sollera aneb Francis ze seriálu Poldark. A kupodivu, posledním "starým známým" je Patrick Marber. Ten má letos pod režisérskou taktovkou své dramatické dílo Don Juan v Soho v hlavní roli s Davidem Tennantem, o čemž jsem na blogu psala minulý týden. Marber je autorem nového překladu Hedy Gablerové do angličtiny.
Díky tomu jsem na novou verzi o to víc zvědavá. Podle traileru to vypadá skvěle - intenzivní psychologické drama. Navíc ohlasy kritiky i diváků jsou velmi příznivé.


Nataša Rostovová - A Dream of Spring

17. února 2017 v 9:02 | Adele |  Adminčina grafika
Už aby bylo jaro! V tomto duchu se nese nový grafický přírůstek do blogové sbírky. Během tvorby jsem poslouchala nádhernou skladbu Spring Waltz od Paula de Seneville, v klavíním podání Richarda Claydermana. (Najdete ji na internetu také pod názvem Mariage d'amour.) Tak jsem ji přidala k výtvoru.

foto z minisérie: War and Peace (2016)
postava: Lily James jako Natálie Iljinična Rostovová (Nataša)Dracula - Big Finish, 2016

15. února 2017 v 8:05 | Adele |  Audioknihy, rozhlasové adaptace
Loni jsem na blogu přidávala novinky ohledně rozhlasové hry Dracula v produkci Big Finish, s Markem Gatissem v hlavní roli. Teprve nyní splňuji starý rest a podělím se s vámi o své dojmy z adaptace.
Znovu nebudu vypisovat informace. Můžete si je připomenout v TOMTO článku.