Prosinec 2016

Something There v podání Emmy Watson - Sneak Peek

31. prosince 2016 v 12:50 | Adele |  Film a TV - Hudba
Docela to trvalo, než se na netu objevila ukázka pěveckých dovedností z obsazení nové verze Krásky a zvířete. Chvíli jsem měla pochybnosti o tom, jestli se skutečně dočkáme muzikálové verze, která slibovala, že se vydá hudebně okopírovanou cestou disneyovky. A ukázalo se, že klepy to nebyly.
Z kopírování nejsem nadšená, ale co se dá dělat. Počkám si na výsledek v kině a nebudu jejich volbu předem odsuzovat.


PF 2017

31. prosince 2016 v 7:54 | Adele |  Adminčin box
Milí čtenáři, návštěvníci, blogeři a blogerky,
přeji vám mnoho úspěchů v novém roce.

Silvestra si užijte a první lednový den koukejte odpočívat. Však víte, co se říká, jak na Nový rok, tak po celý rok. :-)


Knižní úryvek - 41 (Harry Potter a Fénixův řád)

29. prosince 2016 v 19:31 | Adele |  Knižní úryvky
Využívám toho, že mi jde momentálně internet. Od úterka mi blbne spojení. (Párkrát se i stalo, že se mi sám od sebe odpojil z wifi, když jsem byla na netu. hm, ještě se mi to nestalo, tak doufám, že to bylo také poprvé a naposledy.) A ještě aby to nebylo málo, mi nejde psát komentáře na blog i na ostatní. Tím se jen snažím ospravedlnit svoji absenci. Není to tak, že bych na to kašlala.

V knižních úryvcích vyšla řada na pátý díl. Z něj jsem vybrala rozhovor s Harrym a Brumbálem o věštbě, na niž měl Vy-víte-kdo spadeno. (A která čtenářům potvrdila to, co tušili již od prvního dílu.)

Kniha: Harry Potter a Fénixův řád
Autor: J. K. Rowlingová
Překlad: Vladimír Medek
Vydání: Albatros, 2004
Str.: 769 - 773

... Brumbál vstal a prošel kolem Harryho k černé skříňce, která stála vedle Fawkesova bidýlka. Sehnul se, uvolnil západku a vytáhl ze skříňky mělkou kamennou nádobu zdobenou na okraji rytými runami, v níž Harry před časem viděl, jak jeho otec trýznil Snapea. Brumbál se vrátil ke svému stolu, myslánku na něj položil a přiložil si hůlku ke spánku. Když ji odtáhl, viselo z ní několik stříbřitých, jako pavučina tenkých vláken jeho vzpomínek, které uložil do nádoby. Posadil se znovu za stůl a chvíli sledoval, jak se jeho vzpomínky v myslánce mísí a víří. Pak s povzdechem zvedl hůlku a špičkou šťouchl do stříbřité hmoty.
Do vzduchu se vznesla postava omotaná nesčetnými šálami, jejíž oči byly za brýlemi neúměrně zvětšeny, a s nohama spočívajícíma v nádobě se začala pomalu otáčet. Když však Sibyla Trelawneyová promluvila, neozval se její obvyklý nadpozemsky mystický hlas, ale drsné chraplavé tóny, které už Harry od ní jednou slyšel.
"Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží... narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku... a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného; on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná... proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu... Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat..."
Profesorka Trelawneyová za pomalého otáčení klesla zpět do stříbřité hmoty pod sebou a zmizela.
V pracovně zavládlo naprosté ticho. Brumbál, Harry ani žádná z podobizen nevydali jediný hlásek. Dokonce i Fawkes zmlkl.

Upoutávka na 10. sérii Doctora Who

26. prosince 2016 v 9:52 | Adele |  Film a TV - Tipy
Včera měl premiéru vánoční speciál Návrat Doktora Mysteria a BBC k tomu zveřejnila pro fanoušky první trailer na novou sérii. Vypadá to opět fantasticky, strašně moc se těším. :-)

Jinak speciál jsem ještě neviděla a dostanu se k němu nejdřív zítra.


Aurora - Visions Are Seldom All They Seem

25. prosince 2016 v 7:41 | Adele |  Adminčina grafika
První grafický výrobek na téma balet. O tomto baletu jsem se zmínila ZDE - v článku s video ukázkami.

foto: balet Sleeping Beauty
Aurora: Ashley Shaw
text písně: "Once Upon a Dream" z animovaného filmu Sleeping Beauty (1959)


... Já vím, opravdu se představy jen zřídka vyplní
Ale jestli tě již znám, pak vím, co uděláš
Budeš mě znovu milovat
Stejně jako tenkrát ve snu...

Design number 16 - Christmas Time Readings

24. prosince 2016 v 8:55 | Adele |  Úpravy na blogu
Šťastné a veselé Vánoce vám všem!

Nastavení nového vzhledu jsem si nechala na Štědrý den. Původně jsem jej chtěla nastavit dříve, ale přiznávám, že jsem se ještě nedokázala rozloučit s podzimním dessem. :-)
Od hřejivých tónů přes oranžovou, hnědou a vínově rudou jsem se vrátila ke světlému tónování - k modrým odstínům v doprovodu zářivě bílé barvy.
A hlavním tématem je čtení. (Musím té trochy volna využít k četbě, protože jakmile začne letní semestr, už ho nebude nazbyt.)

Zároveň využiji tohoto článku, abych vám popřála krásné vánoční svátky. Mějte se krásně a užívejte si chvíle se svými blízkými. :-)


Sleeping Beauty - Fotky z baletu

22. prosince 2016 v 7:58 | Adele |  Divadlo - Fotky
Už dávno jsem chtěla přidat na blog fotky z Čajkovského baletu - v úpravě Matthewa Bourna. Na nějakou dobu jsem to zasklila (a to jsem si poctivě okopírovala zdroje, kde jsem fotky našla). Dělala jsem si pořádek v souborech v mém PC (v tom se stále motám v kruhu, když už mám fotky jakžtakž roztříděné, za chvíli tam zase mám binec). Takže tímto jsem si to připomněla. :-)

Aurora - Hannah Vassallo
Leo - Dominic North
Caradoc - Ben Bunce, Adam Maskell
Count Lilac - Christopher Marney


She Loves Me [Broadway Cast Recording, 2016]

20. prosince 2016 v 8:27 | Adele |  Divadlo - Videa + CD + Audia
Dočkala jsem se CD z revivalu muzikálu She Loves Me. Album vyšlo 10. června 2016 a už nějakou dobu trůní na youtube (a já se divím, že ho třetí strana ještě nenapráskala).
CD potěší ty muzikálové fanoušky, kteří mají rádi hudbu z klasických kousků, jako například Singin' in the Rain, The Sound of Music nebo My Fair Lady. Nejblíže má podle mého názoru k Singin' in the Rain. Je stejně veselá a pozitivní - ideální pro projasnění dne a probuzení sluníčkové nálady. Texty mají šmrnc a jsou vtipné. :-)

Líbí se mi všechny písně, ale pokud si chcete poslechnout jen některé, doporučím vám 6 "hitovek": Tonight at Eight, Perspective, Ilona (a ještě 3 moje nejoblíbenější z muzikálu) Vanilla Ice Cream, She Loves Me a A Trip to the Library. :-)


Knižní úryvek - 40 (Harry Potter a Ohnivý pohár)

16. prosince 2016 v 8:38 | Adele |  Knižní úryvky
S každým dílem atmosféra příběhu o brýlatém čaroději houstne. Harry roste a vyprávění jako by s ním dospívalo a přitom bylo víc a víc temnější. Proto jsem ze čtvrtého dílu jsem vybrala návrat Vy-víte-koho.

Kniha: Harry Potter a Ohnivý pohár
Autor: J. K. Rowlingová
Překlad: Vladimír Medek
Vydání: Albatros, 2001
Str: 499 - 502

... Tekutina v kotli velice rychle začala vřít. Její povrch se nejen rozbublal, nýbrž vysílal kolem dokola žhavé jiskry, jako kdyby stál v plameni. Pára houstla víc a víc a Červíčka, který ještě přikládal na oheň už málem nebylo vidět. Pohyby pod pláštěm byly však stále nervóznější. A potom Harry opět uslyšel ten vysoký chladný hlas:
"Pospěš si!"
Celá hladina vody v kotli teď zářila jiskrami, jako by byla posázena démanty.
"Vše je připraveno, můj Pane."
"No tak..." pronesl chladný hlas.
Červíček rozvázal uzlík šatstva ležící na zemi a odhalil jeho obsah. Harry zděšením chtěl vykřiknout, jeho výkřik však úplně zanikl ve zmuchlané látce, kterou mu předtím vecpal Červíček do úst.
Bylo to, jako kdyby převrátil nějaký kámen a odkryl něco odporného, slizkého a slepého - jenže to bylo horší, stokrát horší. To, co v uzlíku přinesl, opravdu vypadalo jako skrčené dítě.
Harry však ještě nikdy nespatřil nic, co by se lidskému dítěti podobalo tak málo. Nikde jediný vlásek, zato samá šupina a bylo to tmavé, syrové a zarudle černé. Ruce i nohy to mělo tenoučké a slaboučké, a obličej - žádné živé dítě nikdy takový nemělo - byl plochý a hadí, se zářícíma rudýma očima.
Vypadalo téměř bezmocně: natáhlo tenoučké paže, objalo jimi Červíčka kolem krku a Červíček je zdvihl. Kápě mu přitom sklouzla dozadu, jak to stvoření nesl ke kotli, a Harry v záři ohně spatřil na jeho slabošském, bledém obličeji výraz krajní ošklivosti. Kratičkou chvíli ještě viděl ve svitu jisker tančících po hladině lektvaru i zlovolnou, ploskou tvář, než Červíček pohroužil hrůzné stvoření do kotle a než s hlasitým zasyčením zmizelo pod hladinou. Harry slyšel, jak chatrné tělo přidušeně bouchlo o dno.
Ať se utopí, přál si v duchu Harry a jizva ho pálila až k nesnesení. Prosím, prosím... ať se utopí...

Cinderella - 2 Záznamy (North American Tour, 2014)

13. prosince 2016 v 8:13 | Adele |  Sharing - Sdílení videí, audií (odkazy)
Vánoce mám obvykle spjaté s pohádkami, které běží v televizi a které pokaždé poctivě sleduje celá rodina. V tento čas se báječně hodí pohádkový muzikál - Cinderella od pánů Rodgerse a Hammersteina. Jejich verze Popelky patří mezi muzikálové klasiky a já jsem doposud ještě neviděla (jenom pár úryvků s Laurou Osnes). Právě o Vánocích to hodlám napravit.


Cinderella (2014, v rozmezí únor až červen)

Obsazení:
Popelka - Carly Rae Jepsen
Princ Topher - Joe Carroll
Macecha - Fran Dresher