Září 2016

Watchlist: Léto 2016 (Filmy)

30. září 2016 v 20:22 | Adele |  Film a TV - Zhlédnuto
O prázdninách mě popadla divácká mánie. Může za to skutečnost, že jsem letní semestr uzavřela už v květnu a volno mi začalo už v červnu. Začala jsem dohánět resty, převážně seriálové (ale těm se bude věnovat až v dalším článku). Díky kamarádům jsem absolvovala několik filmovo/seriálových maratónů, takže Watchlist je pro letošní léto docela nabitý. :-) Dokonce seznam obsahuje i věci, na které bych se sama nepodívala. A to jen díky nim. (Nebo bych na některá díla byla zvědavá, ale váhala jsem a oni mě k nim postrčili.)
Když jsem si sumarizovala seznam "viděného", dostala jsem se k těmto číslům: za červen-červenec-srpen 2016 jsem viděla 8 filmů a 7 seriálů. To jsou tučnější cifry než v předchozích watchlistech a tak letní WL rozdělím na dvě části. V příští části věnuji prostor seriálům a dnes se tedy budu věnovat filmům.

Zhlédnuté filmy:
An Awfully Big Adventure (1995)
Dark Harbour (1998)
Double Crossbones (1951)
Side Effects (2013)
The Song of Lunch (2010)
Truly Madly Deeply (1990)
The Wizard of Oz (1939)
X-Men: Apocalypse (2016)


Ve filmovém výběru figuruje ve většině děl jméno Alan Rickman, takže se předem omlouvám za své nadšení nad tímto hercem. :-)

Romeo and Juliet [2016] - Fotky ze zkoušek

28. září 2016 v 20:48 | Adele |  Divadlo - Fotky
Ve dvou článcích jsem tu přidala fotky z Branaghovy inscenace Romeo and Juliet (ZDE a ZDE). Dnes k nim ještě doplním pár momentek ze zkoušení.


Wicked - Záznam (Rachel Tucker)

25. září 2016 v 20:53 | Adele |  Sharing - Sdílení videí, audií (odkazy)
Dnes jsem našla na YT čerstvě nahraný záznam z Londýnské produkce muzikálu Wicked (11. září 2016).
Datum pořízení záznamu je neznámé a ohledně obsazení jsem našla jen tyto informace: Elphabu hraje Rachel Tucker, Glindu - Sarah Earnshaw, Fiyera - Lee Mead a Boqa - Danny Mac.

Mrkněte (stáhněte) si video co možná nejdříve (než ho "třetí strana" nechá smazat).


Knižní novinky k seriálu Victoria

24. září 2016 v 7:19 | Adele |  Knihy - Info, rozbory, obsahy
Stanice ITV nezahálí a chystá se na začátku dalšího měsíce vydat oficiálního průvodce k historickému seriálu o královně Victorii. Kniha "The Victoria Letters" bude publikována v pevné vazbě a název již vypovídá o povaze jejího obsahu. Z královniny korespondence budou moct čtenáři nahlédnout do soukromého života Victorie i anglické monarchie. Kromě zmíněných dopisů se v kolekci objeví i kresby a fotografie. Na knize se podílely dvě spisovatelky: Helen Rappaport, historická znalkyně královny Victorie a autorka 12 historických publikací, a také Daisy Goodwin, která byla hlavní scénáristickou tvůrkyní seriálu.
Datum vydání: 6. října 2016. A to není vše: 20. října 2016 vyjde od Daisy Goodwin historický román "Victoria".


Kitty & Anna - Autumn Mood

23. září 2016 v 21:41 | Adele |  Adminčina grafika
Zase mě to táhlo k paint.netu a výsledek je následující: moje dvě oblíbené herečky a zároveň dvě oblíbené hrdinky z románu Anna Karenina - Kitty a Anna. Čtyři obrázky sladěné do podzimní nálady a na pozadí sytě béžová textura.

Jekatěrina Alexandrovna Ščerbacká (Kitty) - Alicia Vikander
Anna Arkaďjevna Kareninová - Keira Knigtley


Knižní sčítání – 08/2016

23. září 2016 v 6:53 | Adele |  Knižní sčítání

Minulý měsíc jsem pro svou četbu vybrala svou oblíbenou autorku - Joanne Kathleen Rowlingovou a její první tři díly z detektivní série o soukromém očku, Cormoranu Strikovi. K výběru mě motivovala jedna věc: mamka sérii doporučila jedné kolegyni z práce - a co jsem udělala já? Popadla jsem první díl a snažila se ho přečíst dřív, než ho mamka odnese. (Nebýt toho, tak bych možná knížky nezačala číst.)
Po přečtení se stalo přesně to, čeho jsem se obávala. Konkrétně toho, že se nebudu moct dočkat dalšího pokračování. Snad brzy dopíše autorka čtvrtý díl.

PŘEČTENO ZA SRPEN 2016
Robert Galbraith: Volání kukačky (477 stran)
Robert Galbraith: Hedvábník (508 stran)
Robert Galbraith: Ve službách zla (571 stran)

DW: Doom Coalition 3 - Trailer

22. září 2016 v 21:58 | Adele |  Audioknihy, rozhlasové adaptace
S touto sérií jsem ve skluzu, dnes vyšla 3 série a já si neposlechla ani ty předchozí dvě!
Naštěstí, nemám resty u nových příběhů Desátého Doktora a Donny nebo u Deníku River Songové - u těch sérií jsem si přehrála všechny epizody. (A ne jenom jednou. :-D) Jakmile dokončím knižní a watchlistové resty, věnuji pár slov i příběhům s River a Desítkou. (Ani na Draculu s Markem Gatissem nezapomínám.)

Každé série Doom Coalition má čtyři epizody, ve třetí řadě nesou tyto názvy: 01. Absent Friends, 02. The Eighth Piece, 03. The Doomsday Chronometer a 04. The Crucible of Souls. Úvodní a závečnou epizodu napsal John Dorney a druhou a třetí Matt Fitton.


Knižní úlovky (09-2016)

22. září 2016 v 7:52 | Adele
Po třech měsících jsem včera (konečně!) navštívila knihkupectví. Takové abstinování je u mě nezvyklé, protože je u mě ustáleným zvykem, že obchod s knihami navštívím přibližně 3x do měsíce. Ehm… budu upřímná, je to jednou až třikrát do týdne. :-D A ve většině případů nechodím s prázdnou. (Už chápu averzi mých rodičům k těmto pochůzkám. :D)
To jsem odbočila - zpět k hlavní myšlence: navštívila jsem po dlouhé době knihkupectví a neodešla jsem s prázdnou. Pořídila jsem si čtyři nové knížky:
Margriet de Moorová: Virtuos
Dominique Enrightová: Moudrost a vtip Jane Austenové
F. M. Dostojevskij: Věčný manžel
Stefan Bollmann: Ženy a knihy - Vášeň s následky


Jenna Coleman v roli slavné britské panovnice

21. září 2016 v 8:05 | Adele |  Film a TV - Tipy
Jenna se v deváté sérii Doctora Who rozloučila s rolí Doktorovy společnice, Clary Oswald. Odtud přešla do historického žánru a zahrála si hlavní představitelku minisérie Victoria. První epizoda se odvysílala 28. srpna 2016.

O "Victorii" vím už nějakou dobu, ale myslela jsem si, že datum premiéry je pozdější, takže mě docela překvapilo, když jsem se dozvěděla, že v TV už bylo 5 dílů. Prozatím jsem si je nepouštěla. Počkám, až vyjde všech osm epizod a nebudu vystavena netrpělivému čekání na další díly. Mám toho na seznamu "chci vidět" ještě hodně a měla bych si nejdříve přehrát to, co mi leží netknuté několik měsíců na externím disku. (FIlmy, seriály, muzikálová představení - je toho fakt dost.) A taky si radji počkám na české titulky. (Mohla bych to brát jako procvičování angličtiny, ale u dobových dramat dramat je to pro mě s překladem ošemetnější.)

Těším se, že uvidím Jennu v jiné roli než jakou ztvárnila v Doctoru Who. Až moc ji mám spojenou s rolí Clary a poslední série + konec předchozí řady mi ji zprotivil. Poprvé jsem Jennu viděla v minisérii Death Comes to Pemberley coby Lydii Wickhamovou a tam se mi moc líbila. Rozhodně je to pro Jennu skvělá herecká příležitost. Byť to vypadá, že bude historická látka silně zromantizovaná, tak věřím, že se tu najde i místo pro biblografické poznámky bez větších příkras. :-)

Navíc mě "Victoria" láká už svým námětem. Dosud jsem nečetla žádné ohlasy, tak nevím, zda jsou diváci spokojení či nikoliv. Osobně mám velká očekávání. No, ne očekávání, spíš sázím na to, že z výsledku nebudu zklamaná. :-)

A navíc hudbu složil Martin Phipps, který se coby skladatel podílel na soundtracku k minisérii North and South, Persuasion, Sense and Sensibility a War and Peace nebo k seriálu Wallander či k filmu Woman in Gold.


Becoming Jane - By the Sea

21. září 2016 v 7:30 | Adele |  Adminčina grafika
Zdá se, že pro tento rok nás už slunečné dny opustily a při procházení souborů v PC - ano, stále tam mám strašný nepořádek - jsem našla své další výtvory. Tohle je jeden z nich.

foto z filmu: Becoming Jane (2007)
postava: Anne Hathaway jako Jane Austen
text: úryvek z písně "By the Sea" z muzikálu Sweeney Todd