Říjen 2015

Být či nebýt, to je oč Cumberbatchovi běží

16. října 2015 v 17:41 | Adele |  Divadlo - Info, synopse
Divadelní událost sezóny!
Byla zinscenována nová verze Hamleta... kdyby jen to (i tohle by mi stačilo ke spokojenosti)... hlavního představitele si v ní zahraje Benedict Cumberbatch!!!

Já vůbec netušila, že se něčeho takového dočkám - Ben v dalším Shakespearově dramatu (rozhodně nezapomínám na druhou sérii Hollow Crown, kde se divákům představí jako Richard III.). Zkrátka připravte se na další tragickou pochoutku.
To, že se jedná o divadelní událost sezóny dokládá i poptávka po vstupenkách - během několika hodin byla představení vyprodána a to dokonce rok před premiérou!!! Vůbec se nedivím a potichu závidím těm šťastlivcům, kteří Hamleta viděli/uvidí naživo.

Přímý přenos představení se odehrál 15. 10. 2015 ve vybraných kinech po celém světě a Česká republika nebyla výjimkou. Praha, Brno, Šumperk, Vatra, Havířov, Jablonec nad Nisou, Náchod, Plzeň a Semily - nevyskytovala jsem se v tomto termínu v blízkosti žádné ze zmíněných destinací, bohužel. Takže doufám, že se dočkáme reprízy záznamu v některých budoucích dnech, nejlépe s novými místy promítání, ke kterým bych měla lepší přístup. (Nemluvě o odkazu na internetu? - Ne, vůbec nejsem náročná :D)


BBC One - Podzim, Zima 2015/2016

5. října 2015 v 6:13 | Adele |  Film a TV - Tipy
Minulý článek - s fotkami z nové verze War & Peace (viz ZDE)- jsem ukončila slovy, že nadcházející TV sezóna bude nabytá novými snímky. A tady uvidíte "proč".
Momentálně se rozběhla nová (a poslední - fňuk!) sezóna Downton Abbey, 9. série The Big Bang Theory a k mému údivu se asi podívám i na 5. sérii Once Upon a Time (pouze z čiré zvědavosti a tak trochu i z toho, že mě baví se pošklebovat dějovým machinacím od scénáristů). Ti z vás, kteří navštěvují tento blog pravidelněji (nebo ze záhlaví blogu) mohli dojít k závěru, že Top number 1 na nynějším watchlistu je Doctor Who v nové sérii.

To je jen výčet titulů, které od září sleduji. Také je tu mnoho jiných lákadel a já bych vám ráda představila vábničky z BBC One.
Pro dnešek to bude spot zahrnující to, co můžete v podzimních a zimních měsících nalézt na programu této stanice. Začnu nejdříve snímky, na které se těším a do nichž vkládám velké naděje. (Jinými slovy: nepochybuji o tom, že z nich budu nadšená. Jsem si téměř jistá, že zklamání mě nečeká.) Poté přejdu k tomu, co dále upoutávka nabízí a zakončím článek tím, co jsem si z nabídky zařadila do svého watchlistu.

Máme tu zlomek z viktoriánského speciálu Sherlocka a pár záběrů mnou tolik očekávané minisérie War & Peace. Z Sherlocka toho moc nového nečekejte, jedná se jen o první sekundu videa. Však každá vteřina dobrá a na Bena coby Sherlocka zjevu "klasického" je radost pohledět (byď na takovou pidichvilku).

Benedict Cumberbatch se v prosinci vrátí v roli nejslavnějšího detektiva