Září 2015

War & Peace [BBC, 2016] - First Look

29. září 2015 v 6:49 | Adele |  Film a TV - Fotky
O plánované adaptaci Tolstého Vojny a míru jsem vám tu psala v květnu článek plný nadšených výlevů (viz ZDE). Dnes jsem narazila na první fotky z této minisérie a mohla si tak utvořit první pomyslné dojmy.

Konečně se objevila první fotka s Lily James jako Natašou Rostovovou. Dobový účes jí moc sluší (chtěla bych říct, že i ty šaty, jenže na ně není moc vidět). Už předem jem tušila, že pohled na ni jako Natašu bude líbivý. Křehká, jemná, snivá Nataša... myslím, že tato role jí sedne (soudím dle jejího působení v seriálu Panství Downton a v pohádkové Popelce).


Design number 9 - Something Blue

25. září 2015 v 6:32 | Adele |  Úpravy na blogu
Přišel čas na (malou) změnu. Je pravda, že jsem měla v záloze připravených několik návrhů pro nadcházející záhlaví blogu, ale neodolala jsem a k devátému designu jsem zvolila téma Doctor Who.
První jsem chtěla vybrat fotografie s Dvanáctým Doktorem (když začala noá série, tak s novým Doktorem), ale jak jsem se dívala na obrázek zachycující loučení Desátého Doktora s Rose v epizodě Doomsday, změnila jsem původní plán.
Tak, tak, člověk míní a pak mění...

Something old, something new, something blue... Tato slova sice nepronesla Rose, ale do záhlaví jsem ji zapojila, protože jaká je lepší barva k tématu Doctor Who než-li modrá?

autorka obrázku: jasric


(10) důvodů proč... - 3. příspěvek

23. září 2015 v 7:57 | Adele
Když jsem tu několik článků věnovala dílu Agathy Christie, pak nastala skvělá příležitost pro to, představit geniálního Belgičana z jejích románů. David Suchet v této roli byl naprosto precizní! Vlastně díky němu jsem se dostala k četbě královny detektivních příběhů a ke sledování dalších adaptací jejích románů (cyklus Miss Marple se slečnou Marplovou, Partners in Crime s Tommym a Pentličkou). Herci samotnému přinesla tato role slávu i za hranice britských ostrovů.
Ohromně mě potěšilo, kolik milých slov adresoval této postavě a neméně to, s jakým nasazením a láskou k ní přistupoval. Úctyhodných 13 sérií hrál tuto roli: od roku 1989 až do roku 2013, kdy poslední klapla padla v Poirotově posledním případu s názvem Opona.
Toť na úvod a nyní k Poirotovi samotnému.

(10) důvodů proč jsem si zamilovala Davida Suchete v roli Hercula PoirotaDoctor Who: Start 9. série

20. září 2015 v 8:53 | Adele |  Film a TV - Tipy
Už je to tady!!!!
Včera odvysílala BBC první epizodu nové série Doctora Who.

Čekání do konce stahování jsem si zkrátila Prequelem ke "Kouzelníkově učedníku" - a to Doktorovou meditací.

Z Prologu jsme se dozvěděli, že Doktora k sobě povolala bytost, s níž se delší dobu zná. Ten se snaží tuhle návštěvu všemožně odkládat; a jedním z těchto způsobů je jeho pobyt na hradě v době temného středověku...

Doporučuji vám mrknout se na 6 minutové video na stránkách edny - přímo s titulky.The Importance of Being Earnest: Lady Come Down

19. září 2015 v 6:48 | Adele |  Film a TV - Hudba
Tematicky se tento týden budu držet u Jak je důležité míti Filipa. Dnes se z divadelního světa přesunuji směrem k universu filmovému. Ve filmové verzi "Filipa" figuruje píseň Lady Come Down. Snímek vyšel na veřejnost v roce 2002 a ve kterém si zahrály takové hvězdy jako: Colin Firth, Rupert Everett, Judi Dench nebo Reese Witherspoon.
Pod soundtrack se podepsal Charlie Mole, o němž jsem psala v souvislosti s austenovkou Northangerské opatství.


Neslyšela jsem tuhle píseň - no, řádka let to už bude. Takže vlastně díky novému divadelnímu zpracování jsem si znovu připomněla.

Text jsem přeložila a pod něj přidala i video přímo z filmu.

The Importance of Being Earnest [2015] - Fotky z inscenace

18. září 2015 v 7:37 | Adele |  Divadlo - Fotky
Oficiální stránky k inscenaci Jak je důležité míti Filipa nezapomínají na fotografie "z jeviště". Takže dnešním článkem se můžete mrknout na herce v kostýmech přímo v akci.

První u máme Jacka (Michael Benz) a Gvendolínu (Emily Barber).Algernona (Philip Cumbus) poctila svou návštěvou jeho tetička Lady Bracknellová (David Suchet).The Importance of Being Earnest [2015] - Zkoušení inscenace

17. září 2015 v 6:22 | Adele |  Divadlo - Fotky
Na oficiálních stránkách k inscenaci byly vloženy i fotografie ze zkoušek. (Krásné zachycení práce na inscenaci.)
David Suchet se na roli Lady Bracknellové připravoval velmi důkladně - na zkoušky přišel v korzetu i s dámskou kabelkou. :D

Jako první je tu - jak jsem poznamenala - David Suchet (Lady Bracknellová).


The Importance of Being Earnest [2015] - Info

15. září 2015 v 6:51 | Adele |  Divadlo - Info, synopse

THE IMPORTANCE OF BEING EARNEST


autor:
Oscar Wilde

režie:
Adrian Noble

hudba:
Larry Blank

místo uvedení:
Vaudeville Theatre, Londýn

premiéra:
24. června 2015

derniéra:
7. listopadu 2015

záznam představení:
8. října roku 2015 se bude představení "živě" promítat v kinech (kéž by s promítalo i u nás v ČR - hned bych na něj zašla)

nástin obsahu:
Slavná komedie Oscara Wilda vypráví příběh z viktoriánské Anglie, ve kterém si dva mladíci zpestřují všední život pár nepravdami a hrátkami se lží. Imaginární Filip přináší Jackovi zástěrku pro jeho časté odjezdy z venkova za svou milovanou a Algernonovi zase umožní se blíže seznámit s Jackovou schovankou. Postupem času se však "Filip" pro oba dva změní v komplikaci, s níž se každý musí vypořádat po svém.
Situace už je tak sama o sobě dost zamotaná, mnohá nedorozumění se nevyjasňují a odhalují se tajemství minulosti. Za těchto podmínek je pak velmi těžké získat od bohaté tetičky souhlas k svatbě...

Doctor Who: Prolog k 9. sérii

14. září 2015 v 6:14 | Adele |  Film a TV - Tipy
Už (ani ne) za TÝDEN nás čeká premiéra 9. řady Doctora Who!!!
Stanice BBC myslí na netrpělivé fanoušky a kromě teaserů a trailerů vydala i "spešl" prolog k nadcházejíí sezóně.

Na planetě Karn se Doktor od staré známé dozvídá, že si "někdo" žádá jeho přítomnost. Doktor se snaží tuhle štaci co nejdéle odkládat. To ale věčně nemůže a dřív nebo později bude muset čelit další hrozbě...

Je řeč o Vládci nebo o Doktorově jiném známém? Komu má být předán Dokorův předmět?
Prolog je skvělým vnadidlem na novou sérii: položilo nové otázky, na které budeme během sledování nové série hledat odpovědi.Pokud se chcete na video podívat s CZ titulky, doporučuji se mrknout na ednu → http://www.edna.cz/doctor-who/videa/prolog-k-devate-rade/

PS: Nezapomeňte si v kalendáři zakroužkovat datum 19. září (nebo alespoň 20. 9. - to už by díl mohl být vložený na internetu).

Poirot: Main Theme

13. září 2015 v 6:58 | Adele |  Film a TV - Hudba
Neodolala jsem a po ukázce z Agathy Christie sem prostě musím přidat něco k Herculu Poirotovi. Pro začátek je to ukázka Opening Theme ze seriálu Hercule Poirot (Agatha Christie's Poirot).
Na obrazovkách se seriál objevil poprvé v roce 1989 na stanici ITV, poslední epizoda cyklu byla odvysílána v roce 2013. Je úctyhodné, že David Suchet - představitel belgického detektiva - zůstal věrný této postavě celých 24 let! (Pravda, že série nevycházely každý, sérií je 13.)
Dlouhou dobu jsem Davidovo příjmení vyslovovala špatně - místo "Sačet" se čte "Sušej"! Docela jsem koukala, když jsem se to dozvděděla - bylo to celkem nedávno. → to byla jen poznámka na okraj :-)

David v této roli byl naprosto precizní! Vlastně díky němu jsem se dostala k četbě "královny detektivních příběhů" a ke sledování dalších adaptací jejích románů (cyklus Miss Marple s hrdinkou slečnou Marplovou, Partners in Crime s Tommym a Pentličkou). Jemu samotnému přinesla tato role slávu i za hranice britských ostrovů.
Ohromně mě potěšilo, kolik milých slov adresoval této postavě a neméně to, s jakým nasazením a láskou k ní přistupoval.