Srpen 2015

Rebecca (1940): Promo fotky (Manželé de Winterovi)

26. srpna 2015 v 5:00 | Adele |  Film a TV - Fotky
Článek k Rebecce mám rozepsaný, tak prozatím, než jej dokončím, sem přidám pár promo fotek k filmu.

Pan a paní de Winterovi - Joan Fontaine a Laurence Olivier
Paní Danversová - Judith Anderson


Der Besuch der alten Dame - Liebe endet nie (Překlad)

15. srpna 2015 v 6:02 | Adele
Hlavní duet z Návštěvy staré dámy s názvem Liebe endet nie. (Taky vám to evokuje Love never dies?) :D


DW - 2. Teaser na 9. řadu

12. srpna 2015 v 23:29 | Adele |  Film a TV - Tipy
Premiéra 9. řady Doctora Who se pomalu blíží (už -skoro- jen měsíc!).
Temný Doktor, skákající Doktor, Doktor v mikině, rockový Doktor, jééé: další obejtí Doktora a Clary:-) Doktor na koni, Doktor si oblíbil sluneční brýle, Missy (Oh, Missy, you're so fine, you're so fine you blow my mind, hey Missy, hey Missy...), staré tváře, nové tváře, nová stvoření... Ukázka vypadá opět úžasně!

Na internetu se objevila informace, že by se Dvanáctý Doktor mohl setkat se svým římským dvojníkem. (No nebylo by to krásné, mít Petera hned dvakrát :D)

Neskutečně se těším!!!


Easy Virtue (2008): Soundtrack

8. srpna 2015 v 5:48 | Adele |  Film a TV - Hudba
Easy Virtue - film v češtině uvedený pod názvem Lekce neslušného chování - jsem viděla před několika lety. V poslední době jsem opakovaně narážela na písně od Cola Portera a vzpomněla si právě na tento snímek. (Tuto poznámku berte s rezervo, od Portera se na soundtracku objevily 3 nebo 4 skladby. :D)
Muzikáloví fandové by měli (co se soundtracku týče) zpozornět: mezi jeho interprety se nachází nejen samotní herci z filmu (Jessica Biel a Ben Barnes), ale také aktéři z Fantoma Opery! Jimi jsou Celia Graham, Christine z POTO i LND a Sean Palmer, londýnský Raoul a princ Erik z Malé mořské víly.


Knižní úryvek - 27 (Mnoho povyku pro nic)

7. srpna 2015 v 5:31 | Adele |  Knižní úryvky
Věřím, že pro horké letní dny a prázdninovou atmosféru je tento úryvek jako stvořený. Mnoho povyku pro nic je má nejoblíbenější komedie od Shakespeara.
Vybrala jsem text písně, kterou zpívá Baltazar - sluha Dona Pedra - ve třetí scéně druhého dějství.

A jako bonus navíc jsem přidala video s písní Sigh no more v podání Catherine Tate (Beatrice) a Davida Tennanta (Benedick), kteří v dramatu zahráli ve Wyndhams Theatre. (Na záznam se musím co nejdřív podívat.)

Kniha: Mnoho povyku pro nic
Autor: William Shakespeare
Překlad: Jiří Josek
Vydání: Romeo, 2000
Str: 57 - 59

Láskou se souží spousta dam,
že páni jsou tak zrádní,
bloudí si světem sem a tam
a stálost nezná žádný.

Když zrádní jsou, tak ať si jdou,
ty nebuď zoufalá,
skryj pláč a s dobrou náladou
zpívej si tralala.

Rebecca: F. Waxman - Soundtrack (Preview)

4. srpna 2015 v 5:40 | Adele |  Film a TV - Hudba
Přece jen jsem se dostala ke článku týkající se Rebeccy!
Jako první jsem vybrala hudbu z filmu od Franze Waxmana. Na YT již není kompletní soundtrack k dispozici (díky milé "třetí straně"). Ale pár kousků jsem na něm našla.
Do závorky za jejich název jsem doplnila i titul, podle kterého byste mohly píseň najít na ofciálním soundtracku k filmu. Ten jsem stáhla z ulož.to, takže má-li někdo zájem, může stahovat ZDE.

1) Theme from Rebecca (Introduction - Foreword - Opening Scene)
První video je Introduction k úvodní titulkové sekvenci filmu. Specialitkou tohoto videa je to, že tuto skladbu nahrála Pražská filharmonie. (Je to milá spojitost "filmu" s Českou republikou.) :D


Design number 8 - Podruhé

1. srpna 2015 v 10:44 | Adele |  Úpravy na blogu
Jak už jsem psala v červenci (ZDE), je tu druhá verze designového vzhledu s tématem filmu Rebecca od Alfreda Hitchcocka. Doufám, že své dojmy z filmu napíšu ještě tento měsíc. No... nedivila bych, kdyby se tak nestalo, ale třeba překvapím samu sebe. :D Taky jsem se tu chtěla víc věnovat knížce od Daphne du Maurier...
Snad se mi mé plánování podaří skloubit s chystanou dovolenou, návštěvou příbuzných, kamarádů, přípravami na třeťák bakalářského studia... Myslím, že nuda u mě nehrozí :D Jen musím zkrotit svou tendenci přehrabávat se na netu ve videích a zkrotit svůj čtenářský (a filmovo-seriálový) absťák.


Zpět k designu: hlavní hrdinka zůstala, jen paní Danversovu vystřídal Max de Winter. Knižní ukázka ze scény na první animačce tu už byla, pak tedy hurá do druhé! (Omlouvám se za spoiler, ale nemohla jsem jej v úryvku vynechat.)


"Mně jde jen o tebe," řekl po chvíli. "Jinak ničeho nelituju. Kdyby se situace měla opakovat, nejednal bych jinak. Jsem rád, že jsem Rebeku zabil. Nikdy toho nebudu litovat, nikdy, nikdy. Ale co ty? Nemůžu zapomenout, jak se tě to dotklo. Sledoval jsem tě při obědě a myslel jsem na tebe. Tvůj naivní, dětský výraz, který jsem tak zbožňoval, zmizel a už se nikdy nevrátí. I ten jsem zabil, když jsem ti vyprávěl, jak jsem zabil Rebeku… Ve čtyřiadvaceti hodinách zmizel, zestárla jsi v nich o kolik let…"
R, str. 370

zdroj:
MAURIER, Daphne du. Mrtvá a živá. Praha : MOTTO, 2011. 468 s. ISBN 978-80-7246-592-7