Březen 2015

Knižní úryvek - 20 (Město z kostí)

17. března 2015 v 21:29 | Adele |  Knižní úryvky
Doufám, že dnešním úryvkem udělám radost především Tahmed. Pro mě je to k neuvěření, ale je to tak - začala jsem číst Město z kostí. Změnila jsem názor a začala číst od Nástrojů smri (i když jsem byla v pokušení začít Pekelnými stroji :-) )
Jen tak okrajově: nejsem fanda této obálky komiksového rázu. Přebal od Knižního klubu se mi líbí víc, však originál je originál :-D


Kniha: Město z kostí
Autor: Cassandra Clare
Překlad: Eva Maršíková
Vydání: Mladá fronta, 2009
Str: 364

... Jace vrhl rozzlobený pohled na kocoura. "Říkal jsem ti, ať mě zavedeš k Alekovi! Proradný Jidáši."
Kostelník se převalil na záda a začal spokojeně příst.
"Kostelník za to nemůže," řekla Isabela. "To není jeho chyba, že tě Hodge zabije." Ponořila lžíci zpátky do hrnce. Clary se zamyslela, jak asi může chutnat burákovo-olivovo-rajčatovo-rybí polévka.
"Musel jsem ho sem přivést," bránil se Jace. "Isabelo, dneska jsem viděl dva muže, kteří zabili mého otce."
Isabele ztuhla ramena, když se však otočila, vypadala spíš smutně než překvapeně. "Nepředpokládám, že on by byl jedním z nich," řekla a ukázala lžící na Simona.
Ke Claryinu překvapení na to Simon nic neřekl. Měl příliš mnoho práce se zíráním na Isabelu, s otevřenou pusou a jako u vytržení. No jistě, uvědomila si Clary a zahlodal v ní vztek. Isabela byla přesně Simonův typ, vysoká, fascinující a krásná. Když se nad tím zamyslela, tenhle typ se nejspíš líbil každému. Clary pře­stala přemýšlet o burákovo-olivovo-rajčatovo-rybí polévce a zača­la přemýšlet, co by se stalo, kdyby obsah hrnce vyklopila Isabele na hlavu.
"Jistě že není," odpověděl Jace. "Myslíš, že by teď byl naživu?"
Isabela věnovala Simonovi lhostejný pohled. "Asi ne," uznala a roztržitě upustila kus ryby na podlahu. Kostelník se na něj hla­dově vrhnul.