Únor 2015

Design number 7 - Sinner and Saint

22. února 2015 v 11:56 | Adele |  Úpravy na blogu
Po včerejším boji se změnou nastavní blogu jsem dnes táhle do boje s odhodlaností, která se nakonec vyplatila. Tento design je již v pořadí sedmý. Po Catherine z Northanger Abbey zde přichází můj nejoblíbenějš pár ze seriálu BBC The Musketeers. Jím není nikdo jiný než Athos a Milady de Winter (nakonec jsem se ozhodla psát "Milady" po anglicku).
Jejich budoucnost nevypadá růžově, dokonce bych řekla, že je přímo nemožné, aby byli ti dva spolu. Jenže ono to vypadá, že jeden nemůže být bez druhého. Však nikdy neříkej nikdy - The Musketeers představují totální inovaci knihy, se kterou mají jen společné hlavní postavy. (O tom někdy jindy, o seriálu se tu v budoucnu určitě ještě zmíním.)


K vytvoření designu mě inspirovalo pár videí na youtube o tomto páru a především 5. epioda 2.série - The Return, v níž jsme viděli další střípky z Athosovy minulosti. Během zkouškového jsem několikrát přemýšlela, jaké téma zpracuju na nový vzhled blogu → a před týdnem jsem se rozhodla :-)
První fotka je z flashbacku, kdy si Milady říkala Anne a s Athosem prožívaly své chvilky štěstí. Druhá zobrazuje Athose přijíždějícího k místu, kde se uskutečnila poprava "Anne" (... in the hanging tree...)
Chtěla jsem použít slova ze zmíněné písně Hanging Tree. Alespoň takový byl původní plán. K těmto fotkám se mi nzdál a pak když siprojížděla videa na youtube, zamilovala jsem si skladbu od Shinedown - Call me.

Call me a sinner, call me a saint
Tell me it's over I'll still love you the same


To je ždibeček informací a průběhu včerejšího (a dnešního) vytváření designu. Ještě sem přidám i malou ukázku z YT, třeba to některé naláká na sledování seriálu :-D

První video - Big Eyes od Lany del Rey představuje inspiraci pro design. Druhé - Crazy in Love od Kadebostany přesněji v orchestrální úpravě (Beyonce cover vrze k Fifty Shades of Grey) skvěle vystihuje jejich vztah. (Jako inspiraci pro design bych jej neměla počítat, ale pro vyjádření "Mithos" skvěle sedí.)
Třetí video s Athosem mě přivedlo k písně od Shinedown a pro mě pasuje i na Mithos.

DN: Rekonstrukce

21. února 2015 v 22:41 | Adele |  Úpravy na blogu
Zdravíčko,

Lehce stručně: ode dneška po celý týden bude na blogu probíhat rekonstrukce.
Jak vidíte, vytvořila jsem nové pozadí na blog. Jenže to ještě chce několik technických úprav než vše dokončím k vlastní spokojenosti. Po 3 úmorných hodinách, kdy jsem tu vkládala jiný design a do toho vytvářela nynější na blogu + neustálého zápolení s blog.cz (mám takový pocit, že blog zkouší, co všechno vydržím)... no zkrátka a dobře budu muset rekonstrukci trochu protáhnout. Snad to během zítřka dám do kupy.

Držte mi palec,

vaše Adele :-)