Leden 2015

Malý odpočinek během zkouškového → tedy "S láskou, Rosie"

26. ledna 2015 v 7:59 | Adele |  Film a TV - Tipy
Buďte zdrávi vespolek!!!

Půlka zkouškového je pryč a s ním i splněné testy. Ještě mě čekají poslední zkoušky, přesto jsem si dopřála drobný relax a zašla do kina na S láskou, Rosie.


Od filmu jsem nic moc neočekávala. Snad jen pohodové odpoledne s partou a nenáročnou romantickou komedii. Film je natočen podle knižní předlohy od Cecelii Ahern, autorky P.S. Miluji Tě. Snímek s Gerry Butlerem a Hilary Swank v hlavní roli jsem viděla + četla jsem Ceceliinu knížku, od níž se film velmi liší. Takže jsem byla zvědavá na její další příběh a samozřejmě na Sama Claflina s Lily Collins.


Kinotip - Far from the Madding Crowd (2015)

10. ledna 2015 v 7:01 | Adele |  Film a TV - Tipy
Britské království spojilo síly s USA k natočení adaptace románu Thoma Hardyho, Daleko od hlučícího davu.
Pokud neproběhnou nějaké další změny, tak se na film zajdu podívat začátkem července, kdy bude uváděn v kinech.


Režie se ujal Thomas Vinterberg, dán jehož nejslavnějším filmovým počinem je drama Hon v hlavní roli s Madsem Mikkelsenem. Uvidíme v jaké podobě nám naservíruje Hardyho romantiku.

Knižní úryvek - 19 (Vojna a mír)

4. ledna 2015 v 14:29 | Adele |  Knižní úryvky

Dnešní volba padla na ruského klasika a jeho velkolepý románový epos.
Jedná se o úryvek z pohledu Andreje Bolkonského.

Kniha: Vojna a mír
Autor: Lev Nikolajevič Tolstoj
Překlad: Tamara a Vilém Sýkorovi
Vydání: Nakladatelství Odeon, 1978
Str: 499

... Celý den bylo horko, kdesi se chystala bouřka, ale prach cesty a šťavnaté listí zkropil jen malý mráček. Levá strana lesa byla temná, ve stínu; pravá byla mokrá a třpytivá, leskla se na slunci a lehounce se chvěla ve větru. Všechno bylo v květu; slavíci klokotali a ozývali se hned blizoučko, hned někde v dáli.
Ano, tady, v tomhle lese byl ten dub, s nímž jsem si tak rozuměl, vzpomněl si kníže Andrej. Ale kde je? ptal se v duchu, dívaje se na levou stranu cesty, a aniž to tušil, kochal se pohledem právě na ten dub, který hledal, ale nepoznával ho.
Starý strom, všecek proměněný, rozložil se jako stan do šťavnaté temné zeleně a blaženě se chvěl v paprscích večerního slunce. Ani zkřivené prsty, ani jizvy, ani starou nedůvěru a bolest - nic nebylo vidět. Drsnou staletou kůrou prorazily bez větviček mladé šťavnaté listy a nechtělo se ani věřit, že je zrodil tento stařec.

Kinotip - A Little Chaos (2015)

2. ledna 2015 v 8:22 | Adele |  Film a TV - Tipy
Neměla bych chodit na csfd.cz - nabízí tam tolik lákadel, že už ztrácím přehled, na co všechno jsem se vlastně chystala podívat. Snad mi nová rubrika pomůže s mojí sklerózou a zároveň dá tipy na kousky, které by mohly zaujmout nejen mě, ale i vás.

Dnes jsem zhlédla trailer k historickému filmu A Little Chaos. Víte, že jsem velkým milovníkem historických dramat. To mě navnadilo jako první. A když jsem uviděla jména několika mých oblíbených herců, trailer jsem si rozhodně musela přehrát. Pak bylo rozhodnuto.Romantika, kapka dvorských intrik, Kate Winslet coby hlavní hrdinka → to vše zabalené v úhledném balíčku v čele s Alanem Rickmanem, který se zhostil role Ludvíka XIV. a zároveň se usadil na režisérskou stoličku.