Prosinec 2014

Happy New Year

31. prosince 2014 v 19:01 | Adele
Pár hodin zbývá do začátku nového roku 2015. Takže hodně zdraví, štěstí, úspěchů a radosti vám všem!
Slavte, bavte se a o půlnoci pozvedněte sklenky se svými přáteli či v kruhu rodinném :D


FO (ČR) - Mysli na mě, Fantom Opery

30. prosince 2014 v 19:50 | Adele |  Divadlo - Videa + CD + Audia
V neděli 28.12. 2014 na charitativní akci Srdce pro děti (na tv Prima) mezi pěveckými celebritami vystoupili 3 představitelé z českého obsazení Fantoma Opery.Jako první vystoupila Monika Sommerová s Christininou árií Think of me - Mysli na mě. U Lotte na blogu jsem zmínila, že nejsem velkým fanouškem Christinina kostýmu v této písni. A bohužel musím říct, že to se stále nezměnilo. Nějak mi ten korzet nesedí k té "baňaté" sukni. Čelenku bych přirovnala k něčemu, co vypadlo ze Snu noci svatojánské.

SLIH: La Cumparsita

29. prosince 2014 v 7:51 | Adele |  Film a TV - Hudba
Přemýšlela jsem, jakou hudební ukázku sem přidám. No a poté, co jsem znovu v TV viděla Someone Like It Hot (Někdo to rád horké), byla volba jasná.
Pro mě se jedná o nejlepší americkou komedii Billyho Wildera a v ČR s nejlepším dabingem (myslím verzi s Cupákem, Brabcem a Bohdanovou). Tak proč bych sem nepřidala jednu ze svých srdcových záležitostí.

"Dafné, už mě zase vedete."


Ve filmu je plno úžasných scén, což znamená těžký výběr. Když to omezím na hudbu, tak je výběr změnšený, ale stále bohatý. Když vynechám písně zazpívané Marylin, pak tu mám naprosto skvělostnou taneční scénu.
Tango milionáře Osgooda Fieldinga a "basistky Dafné".

Knižní úryvek - 18 (Anna Elliotová)

28. prosince 2014 v 6:16 | Adele |  Knižní úryvky
Dodala jsem na blog několik ukázek z románů Jane Austenová. Abych byla v tomto směru důsledná, tak tady máte ukázku z Anny Elliotové.

Kniha: Anna Elliotová
Autor: Jane Austenová
Překlad: Eva Ruxová
Vydání: Nakladatelství Lidové noviny, 1968
Str: 53 - 54

... "Mám to za sebou! Mám to za sebou!" říkala si znovu a znovu s nervózní vděčností. "To nejhorší mám za sebou!"
Mary vykládala, ale ona nedokázala dávat pozor. Viděla ho. Setkali se. Ještě jednou byli spolu v jedné místnosti.
Brzy si to však začala rozmlouvat a snažila se oslabit své pocity. Osm let, téměř osm let uplynulo od chvíle, kdy se všeho vzdala. Jak nesmyslné se zdálo vracet se k onomu vzrušení, které tak dlouhá přestávka zatlačila do nezřetelné dálky! Co by osm let nedokázalo? Události všeho druhu, změny, odcizení, přestěhování - to všechno, všechno musí být do nich zahrnuto; zapomenout na minulost, jak je to přirozené a také jisté! Vždyť ten čas tvořil skoro třetinu jejího života.
Ale běda, přes všechny ty úvahy shledala, že k potlačení citů osm let nemusí znamenat téměř nic.
Jak bylo možno porozumět tomu, co cítí? Mělo to znamenat, že si přeje se jí vyhnout? Sotva si to pomyslela, už se nenáviděla za pošetilost, s níž si položila tuto otázku.
Pokud šlo o jednu další otázku, od které by jí možná ne-uchránila ani největší moudrost, byla brzy zbavena napjatého očekávání; když se totiž slečny Musgrovovy vrátily a skončily svou návštěvu v domku, dostalo se jí ochotné informace od Mary.

Merry Christmas 2014

24. prosince 2014 v 12:47 | Adele
Přeji Vám všem, blogerům i neblogerům krásné prožití vánočních sváků!

Původně jsem chtěla vytvořit nový vánoční design blogu s tématikou Doctora Who, ale skončila jsem jen u vytvoření 2 (lehce odlišných) verzí záhlaví. Mějte se krásně a lenošte u pohádek :D

(a nebo jako já na druhý svátek vánoční u speciálu Doctora Who - Last Christmas)Into the Woods - První ochutnávky

19. prosince 2014 v 12:18 | Adele |  Film a TV - Tipy
Tím, jak je zkouškové vyčerpávající, vás zatěžovat nebudu. O tom si každý z vás dokáže udělat vlastní obrázek a já sama jsem to tady vícekrát omílala.

Však právě ve zkouškovém si musím udělat nějakou motivaci - tedy když se hecnu a zkusím zvládnout první termíny zkoušek, bude mě očekávat (před)vánoční dáreček v podobě návštěvy kina na filmový muzikál Into the Woods.


Na YT se nakupilo plno materiálu: nejen trailery, ale i rozhovory s herci, spolu s dalšími ukázkami a - což je na tom nejlepší - sneak peeky! (tedy delší ukázky některých scén).


Steps on the Palace
Tak v tomto videu vidíme několik záběrů z natáčení takříkajíc přímo za kamerou + komentář Anny Kendrick coby představitelky Popelky. Myslím, že toto je jediná z "popelkovských" dívek, která si není jistá tím, zda chce skutečně s princem být. (Kdyžtak mě opravte, ale z "popelek", které jsem viděla, neváhaly nad tím, zda onoho prince milují.)

Trocha povinné četby v časech "úsporného režimu"

16. prosince 2014 v 16:33 | Adele
Zápočtový týden zahájen!!!

A proto vám v knižním úryvku předložím malou ochutnávku z povinné četby ke zkoušce.

Kniha: O vznešenu
Autor: Pseudolonginos

HLAVA VII.
Pravé vznešeno

1. Třeba věděti, drahý příteli, že se vznešenem má se to právě tak, jako v obecném životě lidském.
V životě nic není opravdu veliké, čím pohrdati jest důkazem velikého ducha; tak bohatství, pocty, sláv, samovláda a jiné věci všecky, jež mají mnoho vnější okázalosti, nevzbuzují aspoň v muži rozumném zdání, jako by byly statky svrchované ceny, když to právě jest statkem nemalým, jimi pohrdati.
Tak více než těm, kdož je mají, obdivují se lidé takovým mužům, kteří, ač je mohou míti, pro vznešenost ducha se jich odříkají. ...

To byl ždibíček z estetiky. A nyní kousek z filosofie středověkého období:

DN: Standby - Úsporný režim podruhé

11. prosince 2014 v 22:29 | Adele
Milí návštěvníci,

vzhledem k mé přípravě na nadcházející hektické období, které se bude drát vpřed skrze neúprosnost zápočtového týdne, nastavuji na blogu fázi "úsporný režim".


Články budu přidávat ve velmi omezeném množství a (bohužel) musím odložit mé dojmové výpovědi k The Hollow Crown.


Od tohoto momentu (na dobu "neurčito") očekávejte na blogu příspěvky z těchto oblastí:
knižní úryvky (pochlubím se vám se svou "povinnou četbou" ke zkouškovému)
hudba z filmů
Music of the "Austenland"
fotky z divadelních představení (myslím že k činohře a muzikálu sem přidám i operu)


Chci mít všechny zkoušky co možná nejdříve za sebou, (takže rozhodně nemíním opakovat stejný postup z minulého semestru, kdy jsem zkoušky odkládala a odkládala...)

Budu se snažit a smažit, abych uvedla blog do pravidelnějšího fungování.


PS: jinak animace jsou z představení Shakespearovy komedie Much Ado About Nothing, kde si David Tennant sešel s Catherine Tate coby Benedick a Beatrice (Doctor se opět shledal se svou společnicí) :D