Love on 42nd Street

28. června 2014 v 9:35 | Adele |  Divadlo - Videa + CD + Audia
CD s názvem Love on 42nd Street obsahuje 8 skladeb a stejný počet sólistů. Oni jsou sólisté je uskupení hvězd z Broadwaye a West Endu - Ramin Kaimloo, Sierra Boggess, Lea Salonga, John Owen Jones, Katy Treharne, Simon Bowman, Kasia Howley a Samantha Barks.
Hudbu má na svědomí duo Daniel a Laura Curtis, kteří se podíleli i na produkci a textech. Cd vyšlo 17. března 2014 a od tohoto data je k dostání na amazonu (a youtube:-). Album vzniklo v rámci projektu BBC Children in the Need - a výtěžek k tomuto projektu poputuje.1. Why Am I Falling - Ramin Karimloo
Romantika na úvod. První tóny klavíru, jemné nasazení hlasu, postupná gradace, vrchol a návrat do jemných linií z úvodu skladby. Miluju crescenda, decrescenda. Hotový balzám na duši.

2. You Caught Me Off Guard - Sierra Boggess
Překrásný soprán Sierry dodává písni atmosféru klasické árii Rogers-Hammersteinovského stylu.
Možná je to jejím hlasem, ale během poslechu jsem si vybavila muzikály od Rogerse a Hammersteina.

3. Wished That I Could Call You - Lea Salonga
Píseň napsaná Leae na míru. Skladbička se nese disneyovském stylu. Hned se mi vybavila Reflection z Mulan.

4. Tell Me What Makes a Man - John Owen Jones
Dle mého úsudku se jedná o nejzajímavější píseň celého CD. Nejde jen o JOJíkův fenomenální, precizní, silný hlas; také hudební podklad mě nadchl. Liší se od ostatních písní nejvýrazněji po hudební stránce. Změny rytmů, přechody, zpomalení, zrychlení, držené dlouhé tóny. Nemůžu jinak než JOJíkovi (a autorovi) aplaudovat ve stoje.

5. What Love Is For - Katy Treharne
Skladbička plná naděje, povzbuzení. Saxofony navodí atmosféru devadesátých let. Přesně do této doby bych píseň bez váhání zasadila. Katy má tak jemňoučký hlásek!

6. No Time for Romance - Simon Bowman
Nebýt tohoto CD, tak bych nejspíš sama nenarazila na tohoto nadaného zpěváka. Simon má krásný hlas a spolu s tesklivou melodií a melancholickým textem vytváří

7. Now - Kasia Howley
Zpěvačkou této skladby je 17-letá slečna, vítězka soutěže "Your Voice". Je velmi talentovaná, tak uvidíme, zda ještě prorazí mezi hvězdné stálice.

8. You fixed My Broken Wings - Samantha Barks
Po hudební stránce je píseň zajímavá, Samantha je nadanou zpěvačkou, líbí se mi její práce s hlasem.

Konečný verdikt:
Album je psáno s láskou, láska je rovněž tématem každé skladby. Proto já jakožto romantická duše vám vřele doporučuju k poslechu.

 


Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 13. července 2014 v 10:59 | Reagovat

O tomhle projektu jsem zaslechla a úspěšně ho vypustila. Jsem moc ráda, že jsi napsala tenhle článek, protože jinak bych to CD dočista zaspala. Hned jsem si ho musela stáhnout do mobilu! Každá píseň je tak jiná, osobitá svému autorovi, emocionální, kouzelná! Ach!
Na první poslech jsem měla nejraději What Love Is For, Katy má opravdu NÁDHERNÝ soprán a ta atmosféra devadesátých o které jsi psala tam opravdu je.
Teď, když ty písničky už poslouchám delší dobu se to začíná prát s Why I Am Falling, což neříkám proto, že je to Ramin, jak by se nabízelo. :D Ale ten text a melodie a zádumčivost a....všechno další čím na mě ta píseň působí je za poslední náročnou dobu úchvatným balzámem.
Skvělé CD, naprosto skvělé. Ať žijí muzikály a muzikáloví herci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama