Březen 2014

Knižní úryvek - 8 (Hra o trůny)

28. března 2014 v 16:58 | Adele |  Knižní úryvky
Zbývá 9 dní do premiéry 4.série Game of Thrones. Opět nasávám atmosféru příběhu Písňě ledu a ohně a pár řádky si zavzpomínám na první díl knihy.
Vybrala jsem úryvek se Sansou, Joffreym, Aryou a chudáčkem Mycahem (který si v příběhu moc dlouho nepobyl).

Kniha: Píseň ledu a ohně - Hra o trůny 1
Autor: Georg R. R. Martin
Překlad: Hana Březáková
Vydání: 1996
Str.: 104 - 106

... "Můj otec nám při hostinách dovoluje pít jen jednu číši," přiznala se princi.
"Moje snoubenka může pít tolik vína, kolik se jí zachce," řekl Joffrey a znovu jí dolil pohár.
Poté, co se najedli, jeli mnohem pomaleji. Joffrey jí zpíval, hlasem vysokým, sladkým a čistým. Sanse se po vínu maličko točila hlava. "Neměli bychom se už vrátit?" zeptala se.
"Brzy," odpověděl Joffrey. "Přímo před námi, tam, kde se řeka stáčí, je bitevní pole. Právě tam můj otec zabil Rhaegara Targaryena, víš? Udeřil ho do hrudníku, křup, rovnou přes jeho pancíř." Joffrey mávl imaginárním válečným kladivem, aby jí ukázal, jak se to stalo. "Pak můj strýc Jaime zabil starého Aeryse a můj otec se stal králem. Co to bylo za zvuk?"

Knižní úryvek - 7 (Pýcha a předsudek)

19. března 2014 v 20:54 | Adele |  Knižní úryvky
Na mém seznamu se objevila i má milovaná knížka od Austenové. S radostí si ji připomenu i s vámi na blogu. :-)

Přímo se nabízí vybrat jako úryvek jeden z mnoha dialogů Elizabeth a pana Darcyho (které jsou dokonalost sama), ale...
Přidávám sem část se slečnou Caroline Bingleyovou. Austenová v těchto odstavcích mistrovsky zachytila její charakter (její maniakální snaha za každou cenu upoutat Darcyho pozornost).

A aby vám to nebylo líto, dám sem tedy i rozhovor mezi Elizabeth a Darcym. :-)

Kniha: Pýcha a předsudek
Autor: Jane Austen
Překlad: Eva Kondrysová
Vydání: 2008
Str.: 44 - 48

... Pozornost slečny Bingleyové se soustřeďovala stejnou měrou na četbu pana Darcyho jako na svou vlastní, ustavičně se ho na něco dotazovala nebo mu koukala do knihy. Nedokázala ho však přimět, aby se rozhovořil, odpovídal jí stručně a četl dál. Zcela vyčerpána snahou ponořit se do vlastní knihy, kterou si zvolila jen proto, že ležela vedle té jeho, nakonec mocně zívla a pravila: ,,Jak mile ten večer ubíhá! Není skutečně příjemnější rozptýlení nad čtení. Všechno ostatní znudí člověka dřív než kniha. Nesnesla bych, abych neměla prvotřídní knihovnu, až budu bydlet ve vlastním domě."

Knižní úryvek - 6 (Chrám Matky boží v Paříži)

15. března 2014 v 13:03 | Adele |  Knižní úryvky
V povinné četbě k literatuře 19. století mám i toto slavné dílo, které už dlouho chci přečíst. Není to skvělé, když si čtete knihu, na kterou se strašně těšíte a ještě to máte jako povinnou složku k vyučování.
Takže děkuji! Nebýt školy, tak se k ní dostanu až mnohem mnohem později. :-)

Kniha: Chrám Matky boží v Paříži
Autor: Victor Hugo
Překlad: Milena Tomášková
Vydání: 1978
Str.: 52 - 53

Za dnešní ráno mám za sebou přes 100 stran, proto bude úryvek ze začátku příběhu. Konkrétně z knihy druhé, kapitoly třetí: Besos para golpes [Polibky za rány].

... Když přistoupil blíže, spatřil, že kruh je mnohem větší, než je třeba, aby se všichni ohřáli u královského ohně, a že tu spoustu diváků nepřivábila jenom krása sta hořících otepí.

Na širokém volném prostranství mezi ohněm a diváky tančila dívka.
Třebaže byl Gringoire skeptický filozof a ironický básník, byl tak oslněn tímto nádherným zjevením, že v prvním okamžiku nemohl určit, je-li tato dívka lidská bytost, víla, nebo anděl.

Opera Ghost

7. března 2014 v 9:18 | Adele |  Adminčina grafika
Po delší době téma Fantoma opery.

GASTON LEROUX - THE PHANTOM OF THE OPERA (Prologue):
The Opera ghost really existed. He was not, as was long believed, a creature of the imagination of the artists, the superstition of the managers, or a product of the absurd and impressionable brains of the young ladies of the ballet, their mothers, the box-keepers, the cloak-room attendants or the concierge. Yes, he existed in flesh and blood, although he assumed the complete appearance of a real phantom; that is to say, of a spectral shade.

You made me stronger!

6. března 2014 v 8:36 | Adele |  Adminčina grafika
Rampelníkův nejcitovanější výrok z první poloviny 3. série OUAT.
První verze laděná do bíla...

... a ta druhá do modra.

RUMPELSTILTSKIN: And I love you, Belle. You made me stronger!

Knižní úryvek - 5 (Fantom Opery)

5. března 2014 v 9:28 | Adele |  Knižní úryvky
Kniha: Fantom Opery
Autor: Gaston Leroux
Překlad: Jiří V. Svoboda
Vydání: 1967
Str.: 68

... Nic by nemohlo vystihnout vášeň, o níž hlas zpíval:

Osud té ke mně pojí bez návratu!...

Raoulovi to probodávalo srdce, bojoval proti kouzlu, ale to jako by podlamovalo všechnu jeho vůli a všechnu ener­gii a téměř zatemňovalo mysl, kterou právě v té chvíli potřeboval mít co nejjasnější. Nakonec rozhrnul závěs, za nímž se skrýval, a kráčel ke Christině. Ta šla právě k zadní stěně, kterou tvořilo velké zrcadlo, v němž viděla svůj obraz, ale nemohla spatřit Raoula, protože byl právě za ní a byl jejím tělem úplně zakryt.

Osud té ke mne pojí bez návratu!...

I´m not unhappy!

4. března 2014 v 9:31 | Adele |  Adminčina grafika
Prní výtvor mám v pc už delší dobu, ale na blog ho dávám až teď.


RUMPELSTILTSKIN: Oh, you're back already. Good. Good thing. ... I'm, uh, I'm nearly out of straw.
BELLE: Hmm.nCome on. You're happy that I'm back.
RUMPELSTILTSKIN: I'm not unhappy.

(10) důvodů... - 2. Příspěvek

3. března 2014 v 8:16 | Adele
První příspěvkem do rubriky byl Tom Hiddleston. Protože 2. polovina 3. série Once Upon a Time se nezadržitelně blíží!, druhý článek věnuji svému nejoblíbenějšímu páru z tohoto seriálu. RUMBELLE!

Autorka videa na youtube představila ve svém videu 101 důvodů, proč si tento pár zamilovala (a proč si jej zamilovala většina fanoušků OUAT).

Pro mě osobně tyto důvody představují jakési shrnutí rozvoje jejich vztahu. Některé postřehy jsou vytržené z kontextu, takže je dokáží ocenit ti, co seriál sledují.

"Mirror, show me Belle!"
Tuto úžasnou animačku jsem našla na tumbrl.
(Autor/ka je génius! → Neodolala jsem a musela ji sem dát:-)

TAOAT: Připravované

2. března 2014 v 13:57 | Adele
V projektu Tale as old as Time se prozatím objevily tři příspěvky: drama Kráska a zvíře od Františka Hrubína, český film Panna a netvor a Rumbelle pár ze seriálu Once upon a time.
Naplánovala jsem ještě tyto tituly: Hra o trůny, Příšera v Paříži, Zvoník od matky boží, Muž, který se směje.

Ohledně nich (kromě Příšery v Paříži) mám malé dilema, a to zda se zaměřit na jejich filmovou (seriálovou) podobu, či na knihu. Co se knížek týče, tak nevím, jestli se k nim v tomto semestru nebo o prázdninách dostanu. Zatím to nechám u ledu a počkám, jak se věci vivinou.

Hru o trůny - Příběh Sansy Stark si nechám na duben. To se uskuteční premiéra 4. sézóny seriálu. Tím pádem budu na HoT více naladěná:-)
Toto téma chci rozdělit do více článků. V plánu mám 4, ale možná se počet sníží.

V březnu se v kinech objeví francouzská verze Krásky a zvířete. Pohádku si nechci nechat ujít a tak je velmi pravděpodobné, že se ještě před Sansou objeví příspěvek s touto filmovou novinkou.

Na IMBD si film vysloužil 6 bodů z 10, podle traileru se můžeme těšit na úchvatné efekty.

Hihi, film Červená Karkulka (s Amandou Seyfried) odstartoval nálož plnou pohádkových remaků obalených v lahodné fantasy polevě. Maleficent, Popelka, starší díla Sněhurka a lovec, Jeníček a Mařenka, Jack a obři...

A tohle určitě nebude finální počet (a jestli bude film La Belle et la Bette z nynějšího roku úspěšný, tak američani si natočí vlastní verzi:D )

Pro představu sem dávám 2 trailery (ve francouzštině bez titulků)...