Únor 2014

Once Upon a Dream - 5. design

28. února 2014 v 13:42 | Adele |  Úpravy na blogu

Zítra začíná nový měsíc a je tu čas na nový design. Venku to vypadá, že už je jaro (snad to tak vydrží) a tak je čas obléct blog do nového kabátku. Design se nese v duchu písně z disney pohádky Sleeping Beauty - Once upon a dream.


Píseň jsem zvolila díky připravovanému filmu Maleficent a nové verzi této písně od Lany del Rey.


V traileru je hudba obzvláště mrazivá (doufám, že ve filmu zůstane → třeba i v instrumentální podobě, to by bylo skvělé).
Angeline vypadá úžasně zlotřile. + Hudbu má na svědomí James Newton Howard → tím pádem se těším o to víc.


Mějte se krásně!


Knižní úryvek - 4 (Anna Karenina)

27. února 2014 v 22:44 | Adele |  Knižní úryvky

Vzdělání si vybírá svou daň a na blogu je to poznat.
Pomalu se chystám a shromažďuji materiál na rozbor Anny Kareniny, tak snad se mi to podaří.

A proto ve čtvrtém knižním úryvku dostává prostor Anna Karenina aneb -dle slov pánů: Rajchina, Straževa a Zerčaninova (Dějiny ruské literatury)- jedna z nejčarovnějších ženských postav v ruské literatuře 19. století.

Kniha: Anna Karenina
Autor: Lev Nikolajevič Tolstoj
Překlad: Taťjána Hašková
Vydání: 2012
Str.: 165 - 166


... Na okamžik sklopila tvář a posměšná jiskérka v jejím zraku pohasla. Ale slovo ,,miluji" ji zase pobouřilo. Že ji miluje? Cožpak může milovat?

,,Na mou duši nechápu, Alexeji Alexandroviči," pravila. ,,Řekni mi přesně, co myslíš..."

,,Dovol, nech mě domluvit. Miluji tě. Ale o sobě nechci mluvit. Především tu jde o našeho syna a o tebe. Opakuji, je docela možné, že se ti moje slova budou zdát úplně zybtečná a nemístná. Snad byla vyvolána tím, že se mýlím. V tom případě tě prosím za prominutí. Ale cítíš-li sama, že jsou třeba minimálně oprávněná, prosím tě, aby ses zamyslila, a jestli ti tvé srdce velí, aby ses mi svěřila..."

Knižní úryvek - 3 (Atlas mraků)

7. února 2014 v 11:00 | Adele |  Knižní úryvky
Pořád se nacházím ve zkouškovém období, takže únava a nechutenství k učení jsou u mě na denním pořádku. Ale mám motivaci. Po zkouškovém mě čeká četba Atlasu mraků.

Dlouho jsem váhala, zda si knížku mám pořídit. Po zkouknutí filmu jsem neodolala a knížku si koupila.

Takže tady je úryvek.

Kniha: Atlas mraků
Autor: David Mitchell
Překlad: Jana Housarová
Vydání: 2012
Str.: 235 - 236

Orison Sonmi~451

... Hae-Juovou vášní byly disneye a jednou z výsad související s tím, že nás učil Mephi, byl přístup k zakázaným položkám v tajných archivech.

Máš na mysli unionistické samizdaty z Výrobních zón?
Ne. Mám na mysli ještě zakázanější zóny - minulost. Disneye ještě z dob před Šarvátkami. Tehdy se jim říkalo filmy. Hae-Ju tvrdil, že staří národové disponovali uměleckým mistrovstvím, které poslaly 3D a korporacie do starého železa. Musela jsem mu věřit. Jediné, co jsem kdy viděla, byly Bum-Sukovy pornodisneye. Poslední Deváté noci Šestého měsíce přišel Hae-Ju, cinkal klíči od velké posluchárny a na vysvětlenou dodal, že mu jeden student z mediální fakulty dluží laskavost. Afektovaně přitom zašeptal: ,,Získal jsem kopii jednoho z nejúžasnějších filmů všech dob."