Září 2013

POTO 1925-fotky

27. září 2013 v 8:31 | Adele |  Film a TV - Fotky
Včera jsem zveřejnila článek s plakáty k POTO z roku 1925 a dnes sem přidám pár fotek z filmu.


Plakáty k POTO (1925)

26. září 2013 v 18:03 | Adele |  Film a TV - Fotky
Po prvním týdnu školy jsem zase tady. Zatím žiju, tak uvidíme, jestli se bude dařit i dál. Mezi školními povinnostmi jsem stihla dokoukat 2.sérii Once Upon a Time a napsala jsem na ni krátkou recenzi na svém druhém blogu.
No, nebudu se tady rozepisovat o svém studentském životě (to si nechám na někdy jindy) a přejdu rovnou k článku.
Při prohlížení obrázků k Fantomovi opery z roku 1925 jsem narazila na plakáty, které jsem ještě neviděla a tady jsou.


DN: OUAT,ARA (aneb co a jak)

18. září 2013 v 11:07 | Adele
Zdravíčko!

Momentálně jsem zaneprázdněná balením na privát. Dnešek strávím zabydlováním a zítra budu vřizovat pochůzky ohledně školy, vyzvednout si ISIC kartu, najít si učebny, založit kart na MHD a tak podobně.

Včera jsem konečně dopsala recenze na A Royal Affair a Once Upon a Time 1.sérii (TADY).

Jsem zvědavá, jak to budu stíhat s blogem a se školou. Měla jsem v plánu napsat další příspěvky do Tale as old as Time (další v pořadí je Sansa Stark z Hry o trůny), pak vytvoření nové rubriky na mém druhém blogu s názvem FILM Maratón s... (Ano, budu si tu dělat reklamu na svůj druhý blogSmějící se.) a sledování 2.série OUAT. S tímto počtem aktivit asi nebudu mít čas na čtení. Fňuk! (Neměla jsem začínat číst Lolitu, kdo ví, kdy se k ní zase dostanuZamračený.)

Pokusím se to nějak skloubit dohromady. Možná nebudu mít čas na vytváření nových článků, ale volnou chvíli na návštěvu blogů a zanechání komentíku si vždycky najduMrkající.

Zatím se mějte!


TAOAT: Skin Deep (Once Upon a Time)

16. září 2013 v 15:54 | Adele |  TAOAT: Tale as old as Time
K samotnému seriálu napíšu (perhaps soonUsmívající se) recenzi na svůj druhý blog. Hlavním tématem bude (jak jsem slíbila v minulém článku) epizoda Skin Deep.


Ve Once Upon a Time se variace na Krásku a Zvíře objevila ve 12. epizodě vysílané den svátku sv. Valentýna.

OUAT se inspiruje pohádkami, z nichž vytváří nové příběhy a rozvíjí charaktery jednotlivých postav z jejich psychologické stránky. Tento propletenec můžeme klidně nazvat jako "odrudu" fantasy žánru. Ale stále tu zůstává pohádková atmosféra a klasické atributy jako polibek z pravé lásky, kouzelná moc úplňku či půlnoci, atd. ...
To znamená že změnu prodělaly i pohádky Kráska a Zvíře a Rampelník. Ve 12. epizodě s názvem Skin Deep došlo k jejich propojení.

Předpokládám, že většina z vás zná pohádku o Rampelníkovi (můžete tuto postavu znát i pod jménem Rumplcimprcampr, Rumpelniček a mnoha dalších jmen). Jen tak pro jistotu: odkaz na obsah pohádky Rumpelstilzchen (v AJ Rumpelstiltskin)od Bratří Grimmů je TADY.

3. příspěvek do TAOAT

13. září 2013 v 13:21 | Adele
Další příspěvek jsem napsala dříve než jsem sama čekala. Je pro to docela prostý důvod.
Původně jsem chtěla (jak víte z předchozího článku) sem napsat své dojmy, názory, nadšené ovace (taktéž napsat i něco negativního, of course, nemusím psát jen chválu, že?) k seriálu a hlavně k samotným postavám. Jenže má maličkost si neuvědomila jednu důležitou věc. Takový úmysl by zapadal do žánru kritika nebo recenze a nikoliv do projektu Tale as old as Time.

Cílem TAOAT je seznámit vás (mé drahé navštěvníky a čtenářeMrkající) s mnoha verzemi populárně atraktivní lovestory o Krásce a Zvířeti. (Možnost seznámit se samotnými příběhy a s možností porovnat rozdíly mezi jednotlivými příběhy, jak moc se liší od francouzské klasiky, jakou úlohu v příběhu sehrályrůže, zrcadlo...)
Proto recenzi na OUAT dodám (doufám, že brzy) na svůj druhý blog, ale sem ji dávat nebudu.

Toto je mé malé vysvětlení.
Nuže můžete očekávat, že článek o Rampelníkovi a Belle bude mít stejnou formu jako předchozí dva články. (To znamená, že budu spoilerovat a přidám ukázky z "jejich" epizodySmějící se.)


Vytvořila jsem ještě další tři bannery s "Rumbelle". S tímhle jsem nejvíc spokojená, tak tady jeUsmívající se.

OUAT aneb další příspěvek do TAOAT

10. září 2013 v 15:03 | Adele
Zdravím vás!
Momentálně pracuju na dalším článku do projektu/rubriky Tale as old as Time. Jak víte jde o seriál Once Upon a Time. Fíha, je to těžší než jsem si myslela. OUAT jsem viděla před dvěma roky, takže si (musím/chci) připomenout jeho první sérii a při té příležitosti se podívat i na druhou (dřív než začne třetí, která odstartuje na konci září). Také nesmím zapomenout na spin-off k OUAT - Once Upon a Time in Wonderland. Je toho hodně, takže si nebudu moct stěžovat, že bych neměla co sledovat. :-)


No tak nevím, kdy se mi podaří článek sesmolit. Taky přemýšlím, že bych jej rozdělila na více částí. Ale nejspíš všechno vcucnu do jednoho článku.
Ovšem zase mě láká možnost popsat osudy většího počtu postav a zároveň tak vyjádřit vlastní názor na tvůrce a scénáristy, kteří jim takto "zavařili". Taky by byla škoda opomenout své další oblíbence.

Nebo je tu ještě možnost zhodnotit epizody seriálu. Možná by to bylo takto jednodušší.

No nic, nechám si to během OUAT maratónu projít hlavou a uvidím, co dál.

Prozatím se mějte a já se budu snažit během toho sledování na blog sem tam něco přidat.

P.S.: Tuto animačku Belly a Rampelníka zbožňuju :D

Obsazení Fantoma v ČR budou schvalovat britové

5. září 2013 v 17:54 | Adele
Muzikáloví fanoušci žijí momentálně největší novinkou - uvedením POTO v naší republice. Další informace jsme již mohli vidět u LOTTE ZDE. Podle zdrojů to vypadá na událost století nejen co se týče výpravy, efektů, kulis, kostýmů, ale (hlavně) pěveckého obsazení, který (naštěstí) má schválit osazenstvo papalášů z Londýna. Více ZDE. (Tahle informace může zmírnit rostoucí obavy:D )

Fantom opery ve West End Live v Londýně

TAOAT: Panna a netvor

3. září 2013 v 12:00 | Adele |  TAOAT: Tale as old as Time

Panna a netvor
Film v režii Juraje Herze je romancí drsnější a surovější. To však neznamená, že je v ní minimum místa pro romantiku. Narozdíl od klasické podoby Zvířete-Lva tento netvor zpodobňuje dravce, o kterém se stoprocentní jistotou prohlásíme, že vzbuzuje všechny odstíny hrůzostrašných pocitů.
Alespoň na mě působilo dravčí monstrum odporněji než lvíček z animované pohádky.

Temná vizuální stránka filmu (tmavé prostory, kulisy, děsivé obrazy v Netvorově sídle...) umocňuje ponurost a tajemnost celého příběhu. Pro dětského diváka je až příliš horový, ale já jsem byla (a stále jsem:-) prazvláštní dítko, které si strašidelnou pohádku okamžitě zamilovalo a čím je starší, tím víc propadá jejímu kouzlu.

Panna a netvor vychází z divadelní předlohy od Hrubína, takže se nemusíte bát. Zamilované dialogy zde nechybí a jsou téměř totožné jako od Hrubína. Kouzelně křehké.

"Každá žena má moc učinit krásným a milým toho, koho miluje."