Srpen 2012

TALE AS OLD AS TIME

20. srpna 2012 v 10:14 | Adele |  TAOAT: Tale as old as Time

V tomto projektu jde o seznámení a porovnávání příběhů mající jedno společné téma: Láska mezi netvorem a kráskou.

V dobách, kdy ještě pohádka byla skutečností, žil ve Francii krásný mladý princ, který ale byl pyšný a sobecký. Stará čarodějnice se ho rozhodla potrestat a proměnila ho v hrozné zvíře. Zželelo se jí však mladého života a dala princi ještě šanci na vysvobození: pokud se do něj zamiluje nějaká dívka, stane se opět člověkem...
Tak zní oficiální anotace k francouzské pohádce. Kráska a zvíře je jednou z nesmrtelných evropských pohádek a inspirovala a inspiruje jak filmové tak i knižní tvůrce.

Prozatím jsem vybrala tyto filmy a knihy, které se v TaoaT objeví: Kráska a zvíře, Fantom opery, Panna a netvor, Once upon a time, Zvoník od matky boží, Píseň ledu a ohně, Muž, který se směje, Příšera v Paříži.EDIT - 6. 11. 2016: Do projektu jsem doposud zařadila tři díla. Jsou to: text divadelní hry od Františka Hrubína, československá pohádka Panna a netvor, a jako poslední epizoda z fantasy seriálu Once Upon a Time (12. díl první sezóny: Skin Deep).
Do budoucna bych ráda rubriku obnovila. :-)


DN: II.část recenze a T.A.O.A.T

19. srpna 2012 v 20:36 | Adele
Vrátila jsem se z dovolené a po malém odpočinku jsem zase tady.
Nebyla to přímo dovolená, ale protože o letošních prázdninách jsem se nikam jinam nejela a možná už ani nepojedu, tak pobyt na táboře byl pro mě letos místo dovolené.

Dala jsem si menší odpočinek od blogování, svůj volný čas věnovala četbě ( najednou jsem zjistila, že mám v knihovničce 23 knih, které jsem ještě nepřečetla! Ups! ), sledování The Big Bang Theory a podobnému lenošení.

Slibovala jsem vám druhou část recenze FO 2004, tak tady je malé oznamko:
Na druhou recenzi mi zbývalo rozebrat pojetí postavy fantoma ve filmu a malé zamyšlení, co tím vlastně chtěl básník říct.
Jenže to už jsem probrala v první části.
Proto nebudu psát další část recenze a nechám první část FO 2004 tak jak je.