Červenec 2012

FO 2004: I.část

20. července 2012 v 16:34 | Adele |  Film a TV - Zhlédnuto
První část recenze k Fantomu Opery z roku 2004 je tady.

Druhá část je stále rozpracovaná, takže přinejlepším tu bude v dalším týdnu.


Uvedení do příběhu a vzkříšení opery Populaire:

Phenomenální moment filmu, kdy divák skoro nedýchá a leknutím nadskočím při zahřmění varhan titulní melodie

Vzplane svíce jejíž záře line na starodávnou fotografii opery Populaire. Obraz ožívá a přenáší nás do roku 1919 do budovy, kde se koná aukce. Mezi pološkami se nachází pod číslem 666 znovu zrekonstruovaný lustr, jeden z aktérů slavné tagédie...

To je úvod filmu. Svíce vzbuzuje jistou tajemnost - vlastnost rozhodně patří mezi adjektiva popisující charakter postavy čili Fantoma samotného.
Stylový černobílý začátek byl podle mého dobrou volbou. Odlišnost časových linií je více než zřejmá a předejde se tak zmatku u rozlišení minulosti a přítomnosti.


DN: FO 2004 recenze

13. července 2012 v 21:19 | Adele
Odpoledne jsem strávila sepisováním a mazáním a přepisováním a celkovým sesmolováním recenze FO 2004.

Řeknu vám, že je to dlouho, co jsem se kdy takto rozčilovala. Abych byla upřímná... nejsem si jistá zda jsem dodržela svá předsevzetí napsaná v minulém článku. Mám tam pozitivní věci na filmu, ale notnou dávku sarkasmu jsem na uzdě neudržela a ta začala šířit dál a dál do ostatních odstavců.

Na svou obranu musím říct, že jsem se fakt snažila a kladné věci jsem chválila. Dokonce jsem věci, které mě osobně dokážou značně iritovat, tak jsem v jemné míře objektivity následně uzavřela jako drobnost, jež se může tvůrcům prominout a nejsou příliš závažné.

Čili si dávám pauzu a budu pokračovat s rozčilováním zítra.


Úvod do MOVIELANDU!

10. července 2012 v 19:35 | Adele
Rubrika MOVIELAND neboli Svět stříbrného plátna stále zel prázdnotou a když jsou ty prázdniny, tak by se to mohlo změnit.
Přemýšlela jsem, kterým fantomáckým filmem bych měla začít. Nabízí se němá verze z roku 1925 s výborným Lonem Chaneym nebo s Charlesem Danceym ( 1990 ) nebo dokonce odpadem z roku 1998. Ale k nechuťárně od Daria Argenta se už vracet nechci, takže sem k němu recenzi dělat nebudu. Ten film jsem viděla asi před 2-3 roky a detailně si na něj nevzpomínám ( pocit znechucení a zděšení převážil nad vším ostatním ) a znovu si ho pouštět nebudu.

Začnu jinačím filmem a to verzí z roku 2004 čili přepisem divadelní verze.
V neděli jsem po dlouhé době film znovu viděla a můj postoj ke snímku se za ty roky změnil až mě samotnou zaráží, jak moc.

My obsession
Je vám známo, že jistý nejmenovaný představitel Fantoma ( jakoby nikdo nevěděl, o koho se jedná, že? ) mě přiměl zajímat se i o divadelní provedení POTO ( upřesnění: od doby kdy jsem vyčkávala na novinky ohledně LND a viděla oficiální video s písní ´Til I hear you sing ).
Z toho plyne, že momentálně jsem velmi zaujatý člověk a během filmu jsem srovnávala s jevištním provedením a velké porce kritiky vůči filmovým hercům. Jenže... kritizovat a spílat nad něčí prací jde velice snadno.
( Možná se vám zdá, že jsem touto větou poněkud odbočila - nebojte, ihned ji objasním. )


DN: New websites!

10. července 2012 v 18:40 | Adele
Dnešním dnem za podíváme, jaká další fantomácká království se nachází za jezerem Pařížské opery.
Budou to např.: blogy dnes již bohužel nefungující ( nebo jdoucí tak říkajíc na půl plynu ) nebo jdoucí dál a dál, které nás zahrnují stále novými a novými informacemi. A jako první se podíváme na fantomácké sídlo u Zuzky.


DN: I´m watching

9. července 2012 v 21:55 | Adele
Ve stručnosti vás seznámím se svými plány čili jaké články můžete v nadcházejích dnech očekávat.

ACROSS A LAKE obsahuje nové odkazy na další fantomácké blogy.
V samostatném článku se mrkneme na jejich obsahy a informace, které můžete nalézt na těchto stránkách. Ne všechny stránky si jdou vesele dál. Přesto na nich může návštěvník objevit spoustu zajímavých článků od historických informací až po fanouškovskou literární tvorbu ( fanfiction ).


Jsou tu tací, kteří se nenacházejí ve stavu stagnace a já bych v jednom článku se ráda ( doufám, že co nejlépe ) charakterizovala jejich stránky a celkovou práci adminek.
( Zuzka - Zuzana Samiecová a CM - ChristineMaria )

Co tu máme dál?
Rubrika MOVIELAND zeje prázdnotou a je na čase zbavit se dovětku:
( rubrika je zatím bez článků )

Na úvod bych chtěla jeden ryze fantomácký film a poté zahájit jistý... projekt ( zatím bezejmenný ).

O něm zatím víc rozepisovat ani vás s ním více seznamovat. Jedná se zatím o nápad čekající na doladění. Musím si ho ještě promyslet a kdo ví, zda z něj nakonec nesejde. Avšak momentálně je prázdninová sezóna, což je perfektní čas pro filmový maratón a snad tedy bezejmenný projekt rozjedu.Mrkající

Pro dnešek je to ode mě vše a od zítřka ( ale nic neslibuju - co když klekne internet nebo počítač? ) se těšte na nové příspěvky.

I know I can´t refuse...

4. července 2012 v 10:51 | Adele |  Adminčina grafika
Hračička Adele si dlouho nehrála s paint.netem a tady je výsledek


JOJ: Album ( 2009 )

3. července 2012 v 8:37 | Adele |  Divadlo - Videa + CD + Audia
John Owen John alias JOJík a jeho s album s melodiemi převážně z muzikálů.

Tracks:

Sketches by: istrose

2. července 2012 v 20:45 | Adele
Krásné "sketche" Erika a Christine od istrose.

První sice není sketch, zato je od stejné autorky.