Little Lotte thought of everything and nothing...

21. dubna 2012 v 18:32 | Adele

Little Lotte thought of everything and nothing...

Stejně jako malá Lotte jsem i já myslela na všechno a na nic a minulou neděli zavítala na blog přidat rozpis na další týden a co nevidím. Po dlouhé době se na mém blogu objevil komentář. JJ, říkám si, to bude další zpráva stylu:
"Pěknej blog, hlásneš pro mě pls?"

A ono ne. Autorkou prvního komentáře ( týkajícího se obshau článku i blogu ) byla BarbaraJane. Kliknu na WEB a nestačím se divit. A poté další komentář od Lotte. Moje reakce po shlédnutí obouch blogů byla: OMG!
Zadejte do vyhledávače Fantom opery a vyjedou vám blogy zahrnující hlavně filmovou verzi z roku 2004 a tak bylo pro mě
překvapením, když jsem se dostala na blogy, kde jsou Ramin Karimloo, Sierra Boggess a Hadley Fraser profláknutí stejnou měrou jako v šoubysnysu Brad Pitt nebo Johnny Depp.


Tady se nacházíte ve světě zkušené fantomoložky s vlastním "phamózním" slovníkem, který se bude určitě rozšiřovat o další pojmy, které jsou velice nakažlivé a snadno je pochytíte (Např.: včera jsem nad něčím začala jásat a jako přirovnání mě napadlo, že je ta věc prostě granderiózní Smějící se).

V oboru fantomologie je zkušený odborník, s muzikálem Love never dies je také seznámena, může se pyšnit vlatní fanfantomovskou tvorbou a vědomostmi z knižního i filmového oboru. Začala jsem číst její výtvor: Fantomův dědic a když už mě něco zaujme, tak ot je co říct. Pravda, jsem teprve na začátku, ale líbí se BJ styl psaní.
Také se tu musím zmínit o podařeném překladu písní z LND, který jsem nikde jinde neviděla.
Sice nejsem stoprocentní expert na angličtinu, ale přesto vyjádřím svůj názor, že překlad je povedený.

A další phenomenální blog, jehož adminkou je . Její stránky jsou zásobené tolika novinkama a informacema o nejen o POTO, ale také o hercích - jejich činností v jiných muzikálech, rozhovory s nimi, chystaná turné a CDčka... až se divím, odkud to všechno bere. Já sama jsem dost často čučela na obrazovku a dovídala se věci, které ke mně vůbec nedoputovaly. Naleznete tu i její vlastní tvorbu - pokračování LND: Remember, love never dies, které stojí ( stejně jako Fantomův dědic u BarbaryJane ) za přečtení.

Přiznávám se, že v oblasti tvůrčího psaní odborník nejsem, ale pár fanouškovských příběhů o Fantomovi jsem četla a jen málo z nich mě oslovilo. Příběhy mi připadaly, že jsou inspirované z většiny 2004 s Butlerem a je příjemná změna číst pokračování LND. A když holkám jde psaní od ruky, tak je to radost číst. Doufám, že se nemýlím, když řeknu, že holky hodně čtou a je to na jejich psaní poznat ( opovažte se říct, že tomu tak není, chci mít dobrý úsudek ).
Každá dává do psaní něco jiného a čtenáře snadno vtáhnou do děje, což je hodně cenné.
Rozhodně nebudete litovat, když jejich literární díla přečtete.


Obě blogerky přidám do nové rubriky:

ACROSS A LAKE

kde budu postupně přidávat stránky fantomáckých fanoušků. Jako první do mého abecedního seznamu přibudou Lotte s BarbarouJane, kde zajisté přibudou další zajímavé webové stránky.
 


Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 22. dubna 2012 v 9:24 | Reagovat

To je tak milý článek! :) Způsobil, že se culím jako měsíček. :D
A neboj, já vážně musím neustále mít po ruce něco na čtení, nemýlíš se. :D

2 Adele Adele | Web | 22. dubna 2012 v 10:41 | Reagovat

Jé, to jsem ráda.:D

3 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 22. dubna 2012 v 14:23 | Reagovat

Noné, noné, noné! To je mi ale garnieriózní článeček! :D
Jsem ráda, že se ti u nás líbí, snad tomu tak bude i nadále :)
K těm překladům: snažím se je teď opravovat, protože za ten rok jsem z ájiny pochytila zas něco navíc a tak sama po sobě objevuju dost chyb, takže časem budou ještě lepší! :D
(A i já jsem hrozný knihomol, trefila ses :D)

4 Adele Adele | Web | 22. dubna 2012 v 20:31 | Reagovat

Já jsem tak ráda, že jsem se trefila :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama